Catalog piese si accesorii originale Peugeot

Creat de cristic, Februarie 18, 2008, 12:27:18 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

cristic

http://public.servicebox.peugeot.com

1. Accesati link-ul
2. Trebuie sa va inregistrati, pentru asta este nevoie de o adresa de email, este gratuit(*)
3. O sa primiti un email cu user, parola este cea pare ati ales-o la inergistrare
4. Acum puteti accesa orice diagrama, piesa, accesoriu pentru orice model pentru care Peugeot ofera servisare cu cod cu tot.

(*) Majoritatea servicilor sunt gratuite, pentru cine vrea mai mult poate plati pentru o anumita perioada de timp (1 ora minim, 1 an maxim) si are acces la toata baza de date cu piese si proceduri de reparatie, baza de data identica cu cea folosita in retelele Peugeot.

Sper sa fie de folos.

PS: daca nu este asta sectiunea potrivita, rog pe moderatori sa mute postul unde ii este locul.

Radon

Il studiam si eu de vreo cateva zile... mi-a luat-o inainte cu postatul  :001_tongue:

Partea misto e ca pe baza VIN-ului poti gasi codul piesei de care ai nevoie EXACT pentru masina proprie, si nu doar pentru un anumit model.

Asta este practic versiunea light a softului cu care se lucreaza in service-uri. Exista si o componenta pentru profesionisti, in care se ofera multe alte informatii, referitor la manopere si alte operatii specifice in service, sectiune accesibila insa doar pe baza unui "abonament" la PSA.

Gabriel

Plus ca poti afla toate detaliile legate de echiparea masinii tale.


Mihai B

  Cand va inregistrati in loc de Romania, treceti alta tara spre exemplu Franta....astfel veti putea sa consultati si niste preturi ale pieselor   :blink: , atentie nu sunt mici, ci din contra........

g33k

#5
Ce reprezinta "Code intracommunautaire inconnu"?  Mai exact ce este acest cod

costin_dsm12

Dragilor eu nu mai reusesc sa fac nimic pe caest site, iafara de manuale chiar nimic. Imi poate explica cineva ca la prosti cum sa procedez sa-mi verific si eu seria de sasiu(dotari, provenientta, etc.)
206 HDi, Nature will remember.

costin_dsm12

Ma ajuta si pe mine cineva?? Sau trebuie neaparat sa platesc ca sa-mi pot face cont.
206 HDi, Nature will remember.

Kman

Cred ca colegul marius.v te poate ajuta. El umbla frecvent pe-acolo.
Daca ihi dai PM sigur iti zice.

Mihai B

  Trebuie sĂ„Æ’ te ßnregistrezi ca persoana juridicĂ„Æ’.
  Am avut cont acolo Åƾi l-au dezactivat...cum nu am firmĂ„Æ’ nu mĂ„Æ’ pot ßnregistra

costin_dsm12

Ca persoana juridica nu ma lasa sa ma inscriu pentru ca nu sunt platitor de TVA.
206 HDi, Nature will remember.

marius.v

Au acces incepand cu 1 martie doar persoanele juridice.
Daca ai nevoie de vreo informatie scrie-mi pe PM si te ajut.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Gheko

Eu am cont si nu sunt pers. juridica, si inca am acces, ieri cel putin am avut.

costin_dsm12

Am rezolvat, mi-am facut pana la urma pe societatea unui prieten care are si el Peugeot si impartim banii platiti  :001_smile:.
206 HDi, Nature will remember.