Compacta mica pana in 15 000 euro DDP.

Creat de turbojack, Aprilie 29, 2008, 09:49:56 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

turbojack

Am ajuns si eu vremurile sa configurez o masina in conditiile puse in titlu. :biggrin:
Motorizarea sa fie  benzina sau diesel de pana in 1.6 ,accesorizari decente (minim clima ,scaune incalzite,geamuri electrice ,4 airbaguri,etc.).O cutie automata ar fi binevenita ,insa ma scoate bine din pret,deoarece toate marcile impun niste dotari minime care tind spre topul modelului .
Candidate ar fi 207,Yaris,Corsa,Fiesta,Noua Fabia,dar intra si alte oferte echivalente de pe piata.
Prima candidata a fost 207 cu 1.6HDI ,insa nu mica mi-a fost surpriza sa ajung la peste 17 000 euro ,doar adaugand cateva optionale banale.La acelasi pret am ajuns cu un Leon (care este o alta clasa)ce imi oferea optionale in plus la aceeasi bani.
Putem configura o masina decenta in acesti bani?

dadu

Dat fiind faptul ca am gustat din toate cand mi-am cumparat 207-le, as merge inca pe mana lui.
As zice mai degraba 207, Fabia, Corsa, Clio si sunt convins ca ar iesi castigator Clio per total dar mai intai spune-ne ce vrei.
Cu promotiile de la Peugeot cred ca ai gasi ce (banuiesc ca) ai cam vrea.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

coyote

Ai putea incerca 207 1.4 E 2Tronic (Trendy). Uita-te in configuratorul de pe site.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

dadu

Vin niste promotii de la Peugeot. Eu zic sa mai astepte putin, s-ar putea sa se aleaga cu un 207 sau 308 de toata frunmusetea.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

vlad_207

Kia ceed, mazda3. Altceva decat ai ales tu.