Viteza max. atinsa cu 307.

Creat de Seby, Februarie 17, 2007, 12:40:41 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Seby

Ce viteza maxima ati atins cu 307-le...va rog sa specificati modelul si motorizarea...
...face the future...

Radon

Putin peste 175... 307SW, 2.0HDI, 90CP

Da' tu, daca tot ai deschis topicu', de ce nu zici?

Seby

205 km/h aratati de ceas...

307 2.0 HDI 90HP -> dus undeva la 115HP
...face the future...

theprince

1.6 e, 110 CP, 190 Km/h, doar eu si cele patru anvelope de vara in portbagaj. :)
PS: Deja nu mai e confortabil condusul la viteza aia (ma refer doar la zgomot, in rest e ok).

Seby

parerea mea sincera e ca la viteza mai mare de 170km/h un peugeot 307 deja e fortat...se simte cum pluteste... :police:
...face the future...

Vlad01

N-am avut aceasta curiozitate si sper sa nici nu o am :)

Radon

nici mie nu-mi place cum suna a mea la mai mult de 145-150. acel 175 a fost un virf de sarcina, si nici nu am mai incercat vreodata sa-l ating.

Gabriel

A mea suna bine la 175, dar mai mult nu am incercat. Am cauciucuri de iarna pe ea de cand am luat-o si n-am chef de cascadorii.

marius.v

175 km/h, vara, undeva pe langa Marasesti.
Cand m-am uitat la vitezometru m-am cam speriat pentru ca pur si simplu nu mi-am dat seama!
Oricum pedala nu era la fund.
Mai mergea vreo 10-15 km/h cel putin.
Masina avea vreo 8000 de km si avea doua persoane adulte si doi copii la bord.
De atunci nu am mai depasit 130 km/h.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

buhaivictor

170 km/h pana acum dar pe un ses destul de scurt si rau...cred ca pe un drum bun si intins ating sigur 200 km/h....ce nu imi place? cred totusi ca drumul era de vina fiindca am impresia ca rotile nu mai ating(nu mai au aderenta necesara)...zgomot nu prea...scuturat nu prea...directie la fix...multumit doar ca nu am unde sa merg cat poate...

Don Juan de Husi

Pe asta nu-l mai testez,il iert :)) asa ca o sa iau in consideratie vitezele voastre maxime dak ma intreaba cineva "in cat se duce":D
Doamne,vino Doamne... sa vezi ce-a mai ramas din oameni...

Angel

Cu Julie a mea ::) am mers cel mai mult cu 160, vara trecuta, pe unele portiuni de pe traseul Bucuresti-Busteni  :angel: Oricum, sub 100 nu prea am lasat-o atunci ;D
Oamenii mă pot dezamăgi, dar nu mă pot ßnfrùnge niciodată

a_mic

307SW, 1600 Diesel, 110 CP, vmax: 187 km/h, pedala la fund pe tronsonul Bacau-Roman-Tg Frumos. Incarcare: 2 persoane destul de sfrijite, bagaj 15 kg, motorina 20 litri in rezervor, temp. ext. -2 grade, noaptea. Senzatii: condusul nu mai e o placere...
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Kman

Undeva in jur de 170 pe autostrada catre  Munchen am dat o curatire de injectoare.
Oricum mi se parea ca stau cand trecea cate un Porsche sau BMW pe lanaga mine. Mai aveam pedala iar la ture nu m-a uitat.

Marmota

171 pe autostrada soarelui......4 persoane in masina...incarcata cu bagaje.....

pedala mai era....dar dupa ce am vazut cum se baga tirurile pe banda 2 ...fara sa se uite in spate.....am lasat-o la 150.....

consum la 170 cam 10%...