Placerea de a conduce reinoita ... noul 407

Creat de Gabriel, Mai 27, 2008, 04:24:16 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vlad01

La citroen stiu sigur ca avea 136, la ford s-ar putea sa fie doar marketing cei 4 caluti adaugati in oferta. Abia acum motorul i-a primit.

Gabriel

4 Cp in plus, consumul redus cu aprox 0,5 l/100km, intrarea in normele Euro 5, astea-s imbunatatirile aduse motorului 2.0 HDi.

Kman

Frectie la picorul de lemn aceste imbunatatiri.
Sa fi sunat cu suna motorul de 2 litri de la bmw, adica 2 litri biturbo, 200CP, 5,6l consum mediu.
Sa nu uitam ca ar fi avut de la ce sa plece in realizarea uni 2 litri biturbo.
Nu ma mai mira de ce leul nu mai iese pe primele locuri in teste.

coyote

Ba eu zic ca poate insemna... Modificarile nu pot fi cuantificate in CP... Poate are alta curba de cuplu, poate are alt sistem de atenuare a vibratiilor. Nu sta totul in CP.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

gigi

nu gasesc niciun motiv pentru care mi-as lua noul 407 in locul celui vechi.cred ca sunt intr-o criza de idei.

udarnus

Eu cred ca se pregatesc rapid pentru lansarea lui 408 ca sa faca fata concurentei si au gandit ca nu mai merita sa investeasca prea mult in modificarile liniei de productie la 407 ca sa-l mai tina pe linia de plutire 2-3 ani. Cred ca sunt insa unele mici noutati care le testeaza acum pe 407-le nou pentru a le avea "de bune" pe 408.
Pa noi nu ne poate pune nime' la-ntrebare. Adevaru-i in noi, si curajul, ase ca n'are cum sa vie unu' si altu' sa ne spuna noua "ce" si "cum". Nu-i bine, nu-i drept, nu-i oblu... Ii limpede?

Cloud no.75

Asa va arata ? Bleah. De ce i-au facut stopurile astea de Megane Sedan ???

Ma bucur ca apare facelift-u' ca va scadea pretul la cele non facelift second din De :001_tt2:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Vlad01

Exact pe asta mizez si eu norule, deja am gasit 2.0 HDi Sport din 2007 la 16900eur, si nu gaseam sub 18000eur, pana acum.

Cloud no.75

He, he, ma gandeam eu ca deja ai incins site-urile nemtesti :001_tt2:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Dior


  Ar fi chiar pacat sa nu schimbe ceva si la interior.