Razgaiatul, 406 coupe, jurnal de bord

Creat de neog, Iulie 18, 2008, 08:30:52 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

marius.v

Bine ca esti sanatos.
Cred ca nu o sa ne parasesti.
Sper.
Si poate in curand... un RCZ.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

neog

Multumesc de incurajari, asa am spus si eu, bine ca nu a avut nimeni de suferit de pe urma mea, si apoi bine ca nu am patit si eu nimic.
Va asigur ca nu o sa va parasesc, si pe viitor visez tot la un 406 coupe, 2.2 benzina din 2002-2003.
Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!

AIR

Nu vreau sa fiu rautacios, insa cateodata in viata cum ti le faci tu singur, nu ti le pregateste nimeni atat de bine.
Sincer imi pare rau, insa vorba populara:"capu face, capu trage", sau un citat dintre contemporani ( a se citi Marius Varga):" Conducerea unui autovehicul e o chestiune de atitudine si aptitudine" :confused1:
Sincer imi pare rau; la cat s-a blocat acul vitezometrului, din ce vad eu acolo in poza macar un 45km/h la ora tot ai avut cand "ai imbratisat" "pomul".
Poate numele nu a fost unul bine ales si ca un copil "razgaiat" tot a facut pana la urma o boacana.
Fierul ca fierul insa ai grija sa nu ramai cu sechele pt tot restul vietii cu piciorul si altele.
Multa sanatate si sper sa nu mai aud de asemenea intamplari nefericite.
Toata stima
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

neog

Merit sa fiti rautaciosi, m-a intreb intruna ce a fost in capul meu si acum trag ponoasele. Genunchiul nu are nimic si analizele au iesit ok la amandoi.
Acul vitezometrului s-a blocat la 20 km / h, nu stiu de ce, si sincer nu stiu cat aveam dar apucasem sa-i dau a treia, ajunsesem pe la 3000-3500 rpm cand am inceput sa franez, si eu estimez ca impactul sa fi fost pe la 60-70km/h. Credeti-ma, chiar imi este invatatura de minte  :crying:, si nu ma supar daca cineva ma cearta ca putea fi mult mult mai rau.
Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!

turbojack

Da-l draqu' fier,chiar daca e fain.Bine ca sunteti ok si te-ai ales cu niste invataminte.La varsta ta,aveam in palmares vreo 3 masini facute asa. :001_rolleyes:
Treci pe ceai cu paine prajita si iaurt,adio vacanta ,tragi o recarosare si reanvii topicul asta,ce sa mai tot filozofam atata?  :biggrin:

neog

Gata sefu', promit fruntea sus, invatatura de minte, economii si intr-un fel sau altul alt leut ;).
Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!

sw tm

Noi sa fim sanatosi, ca masinile se schimba usor. Ne atasam de ele, dar intotdeauna se poate gasi alta mai buna.
Vorba unui prieten: sunt fiare pana la urma...

neog

In urma unei evaluari mai atente a situatiei masinii am constatat o groasa de neplaceri in special la sasiu care indoit, banuiesc in urma impactului, dar si strambarea lonjeroanelor. Motorul era deplasat si impins peste caseta, pompa servofrana sparta si cel mai rau blocul motor spart. Decizia de a nu repara masina era demult luata si mai ramanea varianta recarosarii, insa momentan nu am banutii disponibili si nici in viitorul apropiat, asa ca am ales varianta sa o vand, ceea ce s-a si intamplat.
Pot spune ca am scapat de o grija insa senzatia a fost urata si au ramas multe goluri si probleme in urma prostiei mele  :001_tongue:, asa ca nu faceti si voi ce am facut eu. Pe viitor sper la un alt leut coupe insa pana atunci am sa urmaresc pe voi si am sa ma mai bag in seama pe aici. Va salut!
Nu condu cu viteza mai mare decat poate sa zboare ingerul tau pazitor!