Test drive 4007 Premium 2.2 hdi

Creat de Cloud no.75, Iulie 28, 2008, 12:54:10 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

dadu

Nope. Oricum, mi-a ramas gandul la cutia aia.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Vlad01

Corcitura necorcitura dar 2,2 HDi e peste 2.0 TDI, fara suparare Dadu. Acuma ca 4007 nu are aproape nimic din identitatea Peugeot, asta e partea a 2-a.  

costin_dsm12

#17
Haideti sa nu jignim modele marcii care pana la urma urmei ne-a starnit pasiunea, si as putea spune ca nu orice fel de pasiune.

E o masina eleganta, si cum spuneam cu cateva posturi anterior, o masina care umple un gol in gama oferita. Cu siguranta dupa ce se va trece de primii pasi aceasta gama va intra in trend-ul Peugeot. Trebuie sa intelegem ca nu se poate perfectiune chiar de prima data.
206 HDi, Nature will remember.

Cloud no.75

@dadu: dar ai putea foarte bine sa iei Outlander cu motorul asta si te vei simti cu adevarat intr-un Mitsubishi

@dior: Cutii bune la Pug? Ai condus cumva 1.6 benzina, 2.0 benzina sau 2.0 hdi ?
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




dadu

Deci, ca sa nu mai dau nimanui voie sa imi interpreteze afirmatiile: 4007 e orientat catre confort, cu un motor care se descurca bine cu 1800 kg si care nu este brutal (desi treapta a treia mi-a placut), o cutie excelenta, cu suspensii moi si un ruliu care de obicei ma cam sperie. in celelalte privinte este doar o japoneaza, lipsita de clasa si stil, eleganta si rafinament.

Citat din: Vlad01Corcitura necorcitura dar 2,2 HDi e peste 2.0 TDI, fara suparare Dadu. Acuma ca 4007 nu are aproape nimic din identitatea Peugeot, asta e partea a 2-a.

Daca imi dai si niste argumente poate iti dau dreptate. 2.2-ul respectiv e motor mai nou asa ca ar trebui sa-l compari 2.0 TDI-CR dar pentru versusuri avem topic separat.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Dior

Citat din: Cloud no.75 din Septembrie 05, 2008, 05:06:02 P.M.

@dior: Cutii bune la Pug? Ai condus cumva 1.6 benzina, 2.0 benzina sau 2.0 hdi ?
Poate nu sunt cutii dar o cutie tot au(cea care o am pe 607-ele meu din 2000). Am mai condus 2 605 cu motoare 2l turbo benzina si sincer sa fiu nu mi-ai placut foarte mult dar tot bune sunt! Usor de folosit, rapoarte bune si foarte silentioase.

   Si app azi am avut o surpriza mareee :D intr-o revista vad o comparatie rav4-4007. Incredibil dar adevarat peugeotul a castigat :D Chiar daca rav4 era cu motor de 180cp!  :clap:

Vlad01

Cuplul si vibratiile ar putea fi un argument. Stai linistit nu m-am luat de Tiguanul tau si mie imi place masinuta, dar asa ca TDI vs HDi. Sau poate ma insel eu si au redus mult vibratiile la CR?

Gabriel

RAV4 a fost extraordinar la aparitie, intre timp concurenta a facut masini mai bune. Surprinzator este ca intr-un test Outlander vs 4007 cu acelasi 2.2 HDi sub capota castiga 4007 datorita setarilor diferite ale trenului de rulaj.

dadu

Citat din: Vlad01 din Septembrie 06, 2008, 12:01:21 A.M.
Cuplul si vibratiile ar putea fi un argument. Stai linistit nu m-am luat de Tiguanul tau si mie imi place masinuta, dar asa ca TDI vs HDi. Sau poate ma insel eu si au redus mult vibratiile la CR?
Ai ghicit-o! Sa-l vezi pe A4. :001_wub:
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!