Vlad01: 407 STCF 2.0 HDi FAP

Creat de Vlad01, Februarie 14, 2009, 11:08:53 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Vlad01

Dragilor, ma bucur sa va anunt ca mi-am indeplinit visul :clap:. N-a fost nimic planificat, dupa cum puteti observa am ceva topicuri deschise la versus si intrebari plasate ici colo despre 207 1.6HDi, 1.6e, 407 2.0i si 2.2i. Ramasesem sa ma hotarasc undeva la vara daca voi lua 207 1.6 HDi sau 407 2.0i (stiu clase total diferite, dar pretul cam la fel). Si cum lucrurile bune se intampla neprevazut, primesc un telefon si sunt anuntat de masina din titlul topicului. Dupa o mica analiza financiara a bugetului propriu, decid sa o achizitionez. Destul despre istoria de dinainte, acum sa vorbim despre actualitate  :001_tt2:. Exemplarul este un 407 ST Confort 2.0 HDi FAP 136 CP.
-an fabricatie: 12.2005
-km la bord: 12900km (ex testdrive car)
-culoare: gris dolomites
-echipare: ST Confort (cu dotari de executive as spune)
-dotari: 8 airbag-uri, ABS, ESP, cutie manuala cu 6 trepte, jante aliaj 16" echipate cu Goodyear Eagle, senzori de ploaie si lumina, clima bi-zona, scaun sofer cu reglaj pe oriznontala, verticala si lombar, scaun pasager cu reglaj si pe orizontala, cd player cu 6 boxe, volan cu 4 spite imbracat in piele, oglinzi cu reglaj electric, heliomate si rabatabile, geamuri automate fata spate cu impuls, manere in culoarea caroseriei.

Am condus-o in jur de 150km, acum sta putin pe tusa deoarece pe la Cluj a nins si nu are anvelope de iarna. Am decis sa nu mai cumpar pentru inca 3-4 saptamani de iarna si sa circul cu 307, urmand ca iarna viitoare sa achizitionez anvelope de iarna cu tot cu jante de tabla pe 16".
Cat despre motor si cutie, mi se par foarte corecte in raport cu greutatea masini. Cu cutia m-am obisnuit ceva mai greu, personal imi pare a fi mai scurta ca la 307, si nu de putine ori am dat 4 in loc de 2, la retrogradare, dar astea sunt detalii  :001_tongue:. Visez la masina asta de la aparitia ei, in 2004 si nu imi vine sa cred ca e a mea acum  :blush:.

A, sa nu uit: a costat 10.500eur TVA inclus  :001_smile:. Mai jos puteti vizualiza niste poze realizate inainte de a o primi:




asterisc

Felicitari  :clap:

E o bijuterie de masina!
Reality is for those who can't face Science Fiction


tnt

Felicitari Vlad! La multi kilometri fara incidente!

costin_dsm12

Felicitari si cat mai multi km fara incidente.
Sa o stapaniti sanatosi si sa va bucurati de ea.

Inca o data felicitari!
206 HDi, Nature will remember.

a_mic

Vlade, tata, FELICITARI! Ma bucur grozav pentru tine si pentru realizarea ta. Pretul este mai mult decat rezonabil, iar motorizarea - un deliciu. In plus, ma omori cu volanul "shela" in 4 "spitzii"! 
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Vlad01

Iaca va multumesc pentru urari  :001_smile:, si va urez si voua numai drumuri bune alaturi de leuti  :clap:!

Kman

Sa te bucuri de ea Vlad si sa aveti grija unul de celalalt!!

Vlad01

Am fost la o sedinta foto in parcare supraterana cu leul  :001_tongue::



Radon

Poze de catalog, nene!
Altfel, masina e banala  :001_tt2:, dar pozele... eee, alta poveste!  :clap:

tnt

Felicitari Vladut! Superb exponatu` superbe pozele!

sw tm

faina masina, fain pret!
S-o stapanesti sanatos! :001_tt1:

Cloud no.75

Excelente pozele ! :clap:

Primele 3 imi plac la nebunie, de altfel mi-am luat permisiunea si le-am trimis la vreo 3 destinatari bine alesi de la Peugeot Otopeni. Banuiesc ca nu te supara, nu ? :001_tt2:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Vlad01

#13
Dar de ce sĂ„Æ’ mĂ„Æ’ supere? Din moment ce le-am pus aici, ßnseamnĂ„Æ’ cĂ„Æ’ sunt publice :001_tongue:.

Vlad01

Azi am fost la revizie cu 407-le. Felicitarile mele baietilor de la Eurial Invest Cluj! Asa DA! Am dus masina la 15:30 iar la 16:50 a fost gata. Am facut o revizie cu schimbat de filtre.
Total operatiuni: 679.8 lei.
Ma declar un client multumit  :001_smile:.