Viata acestui leu cu coada 206 sedan

Creat de claudiu,, Martie 23, 2009, 07:15:46 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

claudiu,

                               Salut tuturor!!!!


       Posed si eu un 206 sedan de aproape 2 ani ai am 40.000km dintre care 20.000km facuti in afara si 20.000km, ca urmare am avut doar mici probleme din cauza drumurilor de la noi si cu bateria defect din fabrica care a fost inlocuita. Din punctul meu de vedere 'ca pret' dar si modul in care se prezinta si se comporta masina nu regret alegerea facuta.
        Vazand alte forumuri in care este unul dintre concurentii numarul 1 pentru logan, care castiga in fata leutului nostru doar prin spatiul disponibil dar in rest cu nimic.Am remarcat o directie precisa,stabilitate,pozitia soferului buna si acceleratie buna. Pentru cine doreste o acceleratie mai buna parerea mea sa inlocuiasca filtrul de aer din carton cu unul la fel ca orginalul dar din bumbac.Eu am schimbat filtrul si parca se simte putin in acceleratie.   
        Pentru toti cei care cred ca spatiul lipreste intr-un 206 deschideti portbagajul la un 206 sedan si veti ramane surprinsi,deci se poate aduce si porcul de la tara si cu 206 nu numai cu loganul :001_tongue:.
       Sper ca am fost destul de clar cu ce am scris. Va multumesc!!!
       

Vlad01

Sa te poarte sanatos! Uite un om multumit de masinuta lui :clap:!

claudiu,

#2
       Parerea mea ca asa numitul strut-camila se devodeste mai bun ca un logan si cand ma gandesc ca alti dau si 12.000euro pe unu ca sa se rasotarne cu el. Eu unul am condus logan si nu imi inspira aceeasi incredere la volan ca in leutul meu,parca la viteza incepe sa pluteasca. Cunosc persoane care cu un logan, pt a evita un caine s-au dat cu rotiile in sus. O spun pentru ca am trecut si eu prin situatii de genul cu animale dar cu toate ca am facut manevra brusca a ramas lipita de asfalt.
       Deci inainte de a lua o masina ganditiva bine nu doar la bani dar si la siguranta!!!

tnt

S-au vazut si Peugeot-uri rasturnate, eu zic sa pui altfel intrebarea: Cati au scapat dintr-un Logan rasturnat comparativ cu Peugeot?

sw tm

Toti aberati aici...
Daca tot s-au rasturnat sa-si rupa macar o mana pentru a ne feri pe noi ceilalti de benefica lor prezenta pe strazile patriei...cel putin pana cand se vindeca!
Oricum daca ai centura pusa, airbag-urile active nici in Logan nu patesti mare lucru.
Folclorul asta cu Loganul e pura rautate. La mine in familie sunt 3 Loganuri: Tata, sora mea si sotul ei ( sau cumnatul meu! ) si pana acum au fost mai rar in service decat mine!
Ca inauntru arata mai slabut si ca eu (1.9m) nu prea reusesc sa stau bine asta ii alta poveste. Nu mi-a placut pozitia la volan nici macar la o Mazda cx7 asa ca ce sa mai vorbesc de Logan...
Stop! Ca incep eu sa aberez acum... :oops:

Radon

COMPLET  :offtopic:

Ferice de cei saraci cu duhul... si de voi ceilalti care reusiti sa intelegeti ce scrie initiatorul acestui topic. Ca io... ma duc la culcare!
Si daca cumva da si a-mic pe aici: stimabile si multistinse, sa nu te puie pacatele sa incerci a ceti iar familiei la ceas de seara din naratiunile iestea, ca porma te vedem respirand in punga!  :crying: :crying: :crying:

sw tm

#6
"si uita ca se afla intr-o dacie si uite asa se rostorna cu ea."

Cum   :devil2: poti sa conduci o masina asfel incat sa ajungi sa te rastorni cu ea? Ca daca revenim la magaria ce a facut-o ADAC-ul e alta poveste si incep sa spun lucruri total  :offtopic:

Pe de alta parte daca va deranjeaza opiniile mele radicale inseamna ca nu prea scoateti masina din garaj. La cati cretini intalnesc si trebuie sa-i evit pe drum apai scuzatima daca sunt mai vehement. Numai uitativa cati teribilisti sunt pe drumuri si provoaca atatea accidente si mai rau atatea victime nevinovate, iar a doua zi sunt bine merci iar pe drum. :cursing:

Se-ntampla lucruri tot mai ciudate pe aici:
Uite postul nu e postul...
:confused1: >:( >:( >:(

Radon

#7
Ioi-ha! I facem omului topicul praf de tot! Io zic sa discutam pe tema asta in alt topic. Ca avem ce. Si sa lasam jurnalu de bord pentru ce a fost facut.

sw tm

#8
OK
Dar unde e? :confused1:

Ehehe!!!
Totul e bine cand continua cu bine! :clap:

Claudiu sa ai noroc de masina in continuare.
Sa ocolesti gropile din drumurile noastre si pe cele ce apar pe forum...
Fii LEU in continuare! :clap: