PRETURI 3008

Creat de cos_mj, Mai 12, 2009, 05:24:10 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.


Vlad01

2.0 HDi 150CP  :001_tongue: si 1.6 THP 156CP. Oare cand si pe 407?

dadu

Jamais. :001_rolleyes:
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

cos_mj

@Vlad: pe 407 nu o sa se mai bage nimic...probabil ca la anul sau in 2 ani, depinde cum evolueaza criza asta, 407 va deveni 408 asa ca...acest facelift a fost probabil ultima interventie asupra modelului.
Scot acidul din apa plata!

costin_dsm12

Mi se par niste preturi ok chiar bune pentru o masina nou aparuta, cu dotarile pe care le are si pentru clasa ei.

Sper ca pe viitor sa ramana lista de dream-line si poate sa fie inbogatita si cu celelalte nivele de echipare ce se gasesc in Franta. Cred ca acest model va face cariera frumusica la noi in tara pe segmentul ei, mai ales ca nu prea are cu cine sa se bata.
206 HDi, Nature will remember.

dadu

Preturile nu sunt rele. Ciudat.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

sw tm

#6
Parca era vorba ca FAP-urile noi vor respecta Euro5... :oops:

Iar preturile nu sunt deloc mici: e vorba totusi de o masina cu tractiune fata si nu de un SUV.

costin_dsm12

Din cate stiu eu Euro 5 este aplicabila din data de 1 Septembrie 2009 la nivel UE. La emisii de 165 CO2/km(1.6i 120 CP) si 137 CO2/km(1.6 HDI FAP 110 CP) cele doua motoare se incadreaza in EURO 5, dar nu pot afisa acest lucru pentru ca norma nu este intrata in vigoare.
Cei de la Honda si Toyota "inseala" clientii cum ca motorizarile lor ar EURO 5, dar masinile nu pot fi inmatriculate decat ca EURO 4. E o chestie "deontologica" la care apeleaza Peugeot si ii apreciez pentru asta; sa nu uitam ca cei doi de mai sus si-au luat-o in mana dpdv al imaginii pentru afisarea Euro 5.

Iar preturile spun inca o data ca sunt ok, mai ales pentru nivelul de echipare; ca nu e 4X4, nici nu va fi pana in 2012. E o masina dedicata familiilor si celor ce au nevoie de spatiu si o garda la sol mare.
206 HDi, Nature will remember.

cos_mj

Aceste masini nu sunt inca omologate la noi, asa ca ele au fost trecute ca fiind cel putin euro 4!

Dupa omologare se va schimba daca va fi cazul aceasta norma!
Scot acidul din apa plata!

balanel

N-are faruri xenon nici macar optional.

cos_mj

Citat din: balanel din Septembrie 30, 2009, 12:54:59 P.M.
N-are faruri xenon nici macar optional.

Si asta ar fi motivul care te face sa nu cumperi un 3008?
Scot acidul din apa plata!

Kman

Poate fi un motiv intemeiat de ce sa nu recunoastem.
Asta daca trecem peste ascpectul pretului.

dadu

Subscriu ideii. Eu nu mi-as mai lua masina fara bixenon (ca xenon nu prea mai exista).
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Kman

Clar la urmatoarea masina alaturi de cutie automata xenonul trebuie sa fie.