308 defecte si mici probleme intalnite

Creat de AIR, Septembrie 29, 2009, 10:34:52 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Daca ati fi in postura sa decideti inca odata achizitia acestei masini ati mai face aceeasi achizitie?

Da
Nu, depinde si ce as putea gasi in loc
In mod sigur nu as mai achizitiona Peugeot datorita service-ului
Masina e destul de buna dar are cam multe mici belele

AIR

Invit pe posesorii de Peugeot 308, sa ne impartaseasca din experienta lor in spatele volanului de 308.
Si sa ne evidentieze mai ales ce probleme mai mici sau mai mari au intalnit de cand exploateaza masina.
As ruga sa se specifice si nr de kilometrii pe care i-au parcurs.
Multumesc anticipat.
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

sferlesorin

  Sunt posesorul unui Peugeot 308 din Iulie 2008. Am facut pana acum 34.000 Km 85 % extraurban.
  Cureaua de distributie avea un zgomot specific in momentul in care mototul era rece. Bineinteles ca cei de la reprezenata Peugeot au spus ca nu are nimic, nici macar nu au spus ca e distributia. Am fost cu masina la un service privat unde au aplicat un spray special de curele de distributie si zgomotul a disparut.
  Nu stiu mai departe daca pot cumva sa fortez mana reprezentantelor sa imi schimbe distributia, masina fiind in garantie.
   

AIR

Daca te uiti pe forumul celalalt peugeot vei vedea ca sunt posesori de 308 1,6Hdi carora le-a fost schimbata cureaua de distributie in garantie.Asta doar daca mai face zgomot, daca nu bucuria ta o grija mai putin.
Toata stima, si asfalt uscat si rauri de motorina.
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

SportWagon

ATENTIE:
Pentru modelele 308 si 308 SW
produse intre 10/09/07 et le 27/11/07
cu seriile sasiu cupinse in intervalul :
VF34C5FTF55076216 - VF34A5FWC55020462
si respectiv
VF34CRHRJ55040570 - VF34CRHRJ55070694
verificati ca masina a beneficiat de rapelul privind sistemul de fixare a capotei motor.
Ofer consultanta in domeniul auto,

Mariustattoo

Salut ..ma numesc Marius,am un peugeot 308 benzina, din pacate .. si spun din pacate pt ca dupa doar 1000 de km a inceput sa sune ca un diesel adica un ticait la tacheti,am fost imediat la peugeot tg jiu si la peugeot deva mi-au spus ca pt a o lasa acolo va dura cel putin 2 saptamani pentru ca este o masina noua si nu au multe piese in tara plus ca trebuie sa faca o cerere pt a putea deschide motorul.i-am intrebat apoi daca pot circula asa cu ea(eu trebuind sa plec in italia,altfel imi pierdeam serviciul) mi-au spus da poti merge linistit.am ajuns aici si dupa 37 de mii de km ma lasat in mijlocul drumului tot din cauza motorului.Sa spunem ca nu e asta o problema se repara dar cum e posibil? Sau cum e posibil sa nu primesc o masina de inlocuire sunt de o saptamana izolat in casa din cauza asta Peugeot italia imi spun sa merg pe jos:) ca ei nu poate sa faca nimic,cei din romania trebuie sa imi de-a masina,acum eu va intreb de miercurea trecuta pana astazi eu ar fi trebuit sa stau acolo unde ma lasat masina pt ca dupa nenumarate telefoane date la toate numerele posibile m-au lasat asa,specific masina este inca in garantie si toti dintre noi stim de ce trebuia sa beneficiez in caz ca voi ramane in strade,VA SPUN CELOR DE LA PEUGEOT SA VA FIE RUSINE SI DACA VOI PUTEA IN VIATA ASTA SA INFLUENTEZ SAU SA CONVING PE CINEVA SA NU O CUMPERE O VOI FACE CU CEA MAI MARE PLACERE.

cos_mj

Pana acum, in 2 ani si 2 luni, 19 000 km nu am nicio pb cu Felina!
Sper sa nu am in continuare pb cu ea.  :clap:
Scot acidul din apa plata!

Radon

Citat din: Mariustattoo din Mai 05, 2010, 03:06:37 P.M.
VA SPUN CELOR DE LA PEUGEOT SA VA FIE RUSINE SI DACA VOI PUTEA IN VIATA ASTA SA INFLUENTEZ SAU SA CONVING PE CINEVA SA NU O CUMPERE O VOI FACE CU CEA MAI MARE PLACERE.
Noi nu suntem de la Peugeot.Suntem posesori de Peugeot. Si dupa cum ziceai in alt topic, ti-ai luat tot Peugeot. Pe tine nu te-a sfatuit nimeni sa nu-ti mai iei? :001_tt2: