Vand Peugeot 406 2.0 16v

Creat de sebaa, Martie 12, 2010, 10:49:05 A.M.

« precedentul - urmãtorul »

0 Membri ºi 1 Vizitator vizualizeazã acest subiect.

sebaa

UP!
Pretul scade la 2300 de euro pana joi.
Relatii la telefon. Rog seriozitate.
Merci

sebaa


sebaa

2000 de euro.


NEDISCUTABIL. Nu mă interesează că e scumpă benzina, că e din 98, că e 2.0 sau ceva. N-ai banii, nu cumperi maşina şi nu mă suni.

Radon

Mai, da' nervos esti... ciudat mod de a incerca sa vinzi o masina...

sebaa

Sincer, am incercat sa fiu baiat bun si sa raspund civilizat la intrebarile tuturor.

Dar am atins o limita.

Primesc zilnic unul sau doua telefoane in care sunt intrebat toate detaliile anuntului, de parca n-ar fi scris peste tot acelasi lucru, apoi sunt intrebat de ultimul pret.

Incerc sa fiu calm, explic ca am scris foarte clar ca e un pret fix si totusi insista fiecare interlocutor.

Am primit o serie de oferte de mizerie, in conditiile in care unii au tupeul sa ceara acelasi pret pe o dacia berlina.

Masina mea este inmatriculata in Romania, merge cum trebuie, am toate actele in regula, sunt proprietar, pot oferi fiscal si toate cele, am istoric service pe bune, imi merge aerul conditionat. Si totusi nu inteleg cum de au tupeul sa vina unii cu asemenea pretentii.

Prefer sa fiu considerat arogant si nesimtit, decat sa fiu tratat cu nesimtire.

Puneti-va in situatia mea: ai luat masina cu 3.000 de euro, ai investit peste 1000 de euro in ea si acum incerci sa o vinzi cu 2.000 de euro, in conditiile in care merge totul cum trebuie. Te suna un neica nimeni care nici nu se oboseste sa se prezinte, te intreaba ce motor ai plin de sictir si dezinteres, ca apoi sa-ti spuna ca e mare motorul si te intreaba daca nu lasi si tu la pret, ca e criza.
Dupa ce il informezi ca Peugeot a avut bunavointa de a monta si 3.0 V6 pe 406 si ca alegerea unui 1.6 / 1.8 pe caroseria asta nu este oportuna, el se plange ca e scumpa benzina.
Adica, nu inteleg, daca las cateva sute de lei la pret, se ieftineste benzina si se face motorul mai mic?

Ce naiba. N-am negociat la sange pentru niciuna dintre masinile pe care le-am avut ( Peugeot-ul fiind a treia), iar de condus, am mers cu ele maxim cateva sute de metri ( la volan ma refer). Pur si simplu. Mi s-a parut de bun simt sa nu sun pe nimeni daca nu aveam banii de masina si sa nu am pretentia sa o conduc pana nu e a mea. Sigur, am verificat tot ce am putut la ea si m-a plimbat proprietarul, dar asta e alta chestie.

Apoi ma suna clientul, vine si ma intreaba de ultimul pret, il intreb cati bani are/ cati bani vrea sa-mi dea si el tot insista sa las eu la pret. Ca apoi, sa stabileasca o intalnire si sa nu mai vina. NORMAL CA M-AM ENERVAT! Sau sa-mi zica "da, o iau" si sa nu mai auzi de el o saptamana si sa-ti spuna ca s-a razgandit, ca isi renoveaza casa?

Sper ca imi intelegi atitudinea.  Cine ma trateaza cu respect, va fi respectat. Cine nu, va fi tratat asa cum merita.

O zi buna.

sebaa

UP!

Pentru amatorii de ultimul preţ:
Am văzut ieri două 406-uri cu volanul pe dreapta şi numere de Anglia, costau 6.500 RON fiecare, la Tricodava (în Bucureşti, adică).

Uitându-mă comparativ şi pe alte site-uri cu anunţuri, văd că maşina mea este prea ieftină.
Aşa că, mă repet, cine are banii, cumpără, cine nu, caută altceva.

Mulţumesc!

Aştept clienţii serioşi.

sebaa

MaÅŸina nu se mai vinde.

Rog un moderator să-mi şteargă datele de contact din anunţ (numărul de telefon) şi, dacă se poate, întregul topic.

Nu mai este de actualitate.

Mulţumesc pentru găzduire.