2o6 > CS 11 ABC <

Creat de Katy, Iunie 30, 2010, 10:20:24 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Gabriel

M-ai facut curios. Pana la poza cu masina cu tot cu faruri noi in dotare, poti pune o poza sau link cu noile faruri?

Katy

BeeJay uite aici http://www.dectane.de/product_info.php?info=p17874_headlights-peugeot-206-99-07--drl-optic.html

sw tm nu o sa fie mai greu, problema e sa nu se arda mai repede. Oricum in lacasu pentru faza lunga voi da 2 gauri si-si vor face aparitia un set de stroboscoape profesionale  :biggrin:

Gabriel

Puteam sa pun mana in foc ca o sa-ti pui farurile astea.  :clap:
Iti pui cumva stroboascoape albastre?  :biggrin:

sw tm

Daca vrei sa-ti pui mana-n foc, o sa-ti trimit o pereche de manusi ce rezista 4 secunde la flacara deschisa... :001_tt2:

Katy

Stroboscoape albe, astea nu sunt din alea de ii pui cauciuc colorat, si oricum fiind montate in lacasu de faza lunga nu prea cred ca voi avea probleme, daca ar fi ceva zic ca am facut flash  :biggrin: oricum se poate regla si intesitatea, la max face ca blitu unui aparat foto.
sw tm nu ms  :001_tongue:, o sa-ti pui si tu dupa ce vezi la mine  :001_tongue:, fain de tot se vede.
Atasez si o poza ceva de genu.


Uploaded with ImageShack.us

sw tm

Ideea era ca la xenoanele mele de 2 bani le trebuie cam 2 - 3 secunde sa lumineze la intensitate maxima. De aici ideea cu flash-urile.

Katy

Asa e si la mine pe faza scurta, si in alea 2,3 secunde se fac albastre. Dar cand dai flash scurt clar ca se vede acel alb dar la xenoane e altfel fata de becurile normale, xenoanele se aprind asa dintr-o data, in scurt cumva si se vede fain chiar daca nu sunt incarati balastri.

Katy


tnt

Foarte frumoase! Au reglaj electric?

Katy

Sincer nici nu m-am uitat, singura problema este ca au H1 si eu deja imi cumparasem xenon si pentru faza lunga H7.

Gabriel

Cat au costat si de unde le-ai luat?

ALEXPLETOSU

frumoasa foc :001_tt1:sa o stapanesti sanatos si .....sanatoasa!!!

Katy

Multumesc @ALEX, Bacilu ce anume cat au costat ? Farurile sau xenoanele ? Farurile au fost 11 milioane.
Mi-am facut timp si am montat ochii de pisica  :clap: :001_tt1:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Katy

Diferenta mare cu lupele astea  :biggrin: :001_cool:


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

mjustin

Frumoasa foc.
Xenon de care ai luat? Cat au costat?
Constitutia Romaniei,
"Art.16. Egalitatea in drepturi
(1) Cetatenii sunt egali in fata legii,..., fara privilegii si fara discriminari.
(2) Nimeni nu este mai presus de lege."