Bataie Motor Peugeot 307 SW 2.0 HDI 90 CP

Creat de Alexusu, Decembrie 22, 2013, 04:09:04 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Alexusu

Salut tuturor. Sunt nou pe forum. Rog sa ma scuzati daca nu postez unde trebuie. Am si eu un Peugeot 307 SW din 2003 2.0 HDI 90 CP si am o bataie de motor in filtrul de aer. Aveti idee ce ar putea fi ?

Radon

Cum dracu vine aia "bataie de motor in filtrul de aer"? Fii mai explicit, descrie in cat mai multe cuvinte ceea ce se intampla.

Alexusu

Pur si simplu in zona aia aveam o bataie de motor, dar am fost la reprezentanta si ca defecte s-au gasit axa cu came si tacheti !

Ionut1viena

Salut tuturor, detin un peugeot 307 , 2.0 hdi 79 kw din 2003. Aseara in timp ce urcam cu masina un deal  am auzit dintr-o data bătăi la motor si a inceput sa se scuture destul de tare . Cum spunea si colegul Alexusu...  iti da impresia ca se aude in filtrul de aer....  se zbate in asa fel motorul incat tubulatura(conducta) de la intercooler loveste carcasa filtrului de aer.
Am continuat sa conduc masina pana acasa ..... plecările de la semafor erau foarte Ăźnfumurate si zgomotoase( fum alb) si puterea masini  sa diminuat simțitor.         
O sa revin cu detalii privind reparația.
P.s.  daca merg cu ea la service sau reprezentata aici o sa imi spuna ca am motor schaden :cursing: . Incerc sa gasesc un mecanic roman care sa se priceapă la peugeot.  :001_rolleyes: