Peugeot 307 2.0 hdi RHY 8v an 2001 decembrie.

Creat de croco_madness, Aprilie 20, 2015, 08:33:23 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

croco_madness

Va salut !
In urma cu 6 zile am intrat in posesia primei mele masini din Anglia (locuiesc aici) :D . Masina se prezinta foarte bine , are 117 k mile , revizia recent facuta si tot ce tine de comsumabile nou.
Probleme .. ca de obicei .
Capota fata revopsita in curte cu spray ul presupun .. datorita faptului ca niste copii au sarit pe ea si implicit au zgariato..
Usa stanga fata schimbata pentru ca macaraua geamului din usa originala a fost rupta si nu s-au complicat cu schimbarea macaralei .. ci a usii cu totul si mna.. este un gri mai deschis .
Acum partea cea mai nasoala . Furtunul de la servo cu o mica fisura.
Cand am cumparat masina nu am observat nimic dubios nici eu nici cei de la service ul unde ia fost facut MOT ul proaspat pentru 1 an. Insa cand am ajuns in fata casei am vazut usoare pete pe pavaj, problema este ca a pierdut destul de mult ulei si de 2 zile o tin in fata casei de frica sa circul cu ea asa . Imi e frica sa nu ard pompa. Nu stiu cat ulei mai are in ea si nu stiu daca pot circula fara ulei sau nu in caseta.
Tin sa mentionez ca joia trecuta am comandat piesele furtunele tur retur , ulei original francez pt minunatia mea Total Fluide DA Synthetic Electro-Hydraulic fluid , si ulei cu filtre pt schimb pt ca desi distributia pare noua sunt roman si vreau sa schimb uleiul:) voi pune Castrol Edge Titanium 5W-40 FST A3/B3 Fully Synthetic Engine Oil .. Ce parere aveti despre ulei-uri si masina?

Inca o treaba care ma deranjeaza ar fi faptul ca joja are inelusul rupt si suportii de la plasticul care sta pe motor sunt rupti.. astea ar fi toate problemele masinii..  Se pot cumpara picioruse separat pentru remedierea problemei ? joja am gasit cu 3 lire pe ebay.

Astept sfaturi si pareri . Sunt binevenite toate !
Cu stima !
Cristian