Moderare

Gabriel · 18242

Sondaj

Considerati ca moderarea este:

se taie in carne vie
1 (3.6%)
dura
1 (3.6%)
echilibrata
23 (82.1%)
blanda
2 (7.1%)
e ca si cum n-ar fi
1 (3.6%)

Numărul total de membrii care au votat: 0

Votare închisă: Septembrie 01, 2007, 01:59:00 a.m.

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Gabriel

• Administrator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.783
  • Valoarea lucrurilor este data de oameni.
    • Vezi Profilul
    • gabrielbaciu.ro
: August 17, 2007, 01:59:00 a.m.
Nu trebuie sa ne dati detalii. Dupa ce se incheie perioada de votare putem discuta pe tema asta. Deocamdata vrem parerea voastra sincera.

mjustin

• Vizitator
Răspuns #1 : August 17, 2007, 08:40:34 a.m.
parerea mea ca moderearea este echilibrata si de multe ori chiar blanda

paul

• Vizitator
Răspuns #2 : August 17, 2007, 09:23:41 a.m.
Chiar sincer am votat.

Offline Seby

• Membru fondator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.177
  • mi-s mandru ca sant ardelean...
    • Vezi Profilul
Răspuns #3 : August 17, 2007, 12:14:16 p.m.
cred ca e echilibrata spre blanda...dar dupa ce se termina perioada de votare o sa ma dau cu parerea despre cum ar trebui sa fie facuta...

...face the future...

Offline turbojack

• VIP
  • GT
    • Mesaje postate: 2.250
    • Vezi Profilul
Răspuns #4 : August 17, 2007, 12:35:12 p.m.
cred ca e echilibrata spre blanda...dar dupa ce se termina perioada de votare o sa ma dau cu parerea despre cum ar trebui sa fie facuta...

Pai de ce abia dupa? Bate fierul pina-i cald. ;)

Offline Seby

• Membru fondator
  • GT
    • Vezi Profilul
Răspuns #5 : August 17, 2007, 12:41:54 p.m.
@turbo
Nu trebuie sa ne dati detalii. Dupa ce se incheie perioada de votare putem discuta pe tema asta. Deocamdata vrem parerea voastra sincera.

...face the future...

Offline Ovidiu

• Membru fondator
  • Active
    • Mesaje postate: 294
    • Vezi Profilul
Răspuns #6 : August 17, 2007, 01:01:06 p.m.
Blanda... Cateodata chiar ar fi nevoie de reactii mai dure.

Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fiecare minut!

Offline Angel

• Membru fondator
  • Allure
    • Mesaje postate: 515
    • Vezi Profilul
    • Diana-and-the-World
Răspuns #7 : August 17, 2007, 05:27:57 p.m.
Mi se pare echilibrata si cred ca asa ar trebui sa ramana. Calea de mijloc e intotdeauna cea mai buna, extremele (prea bland sau respectiv taiat in carne vie) pot avea efecte adverse. Evident, cand si daca este cazul, trebuie sa se ia masuri drastice, dar cred ca cea mai buna varianta este cea a tratarii fiecarui caz in functie de gravitatea sa. Nici sa devenim chitibusari si sa ne luam de fiecare virgulitza, dar nici sa trecem cu vederea comportamente sau situatii intolerabile. Eu sunt PRO Moderare echilibrata si adaptata la situatie.

Oamenii mă pot dezamăgi, dar nu mă pot înfrânge niciodată

Offline Vlad01

• VIP
  • GT Line
    • Mesaje postate: 971
    • Vezi Profilul
Răspuns #8 : August 18, 2007, 04:01:55 p.m.
Echilibrata, acesta ar fi cuvantul care defineste moderarea pe aici  :001_smile:

Kman

• Vizitator
Răspuns #9 : Septembrie 03, 2007, 12:31:28 p.m.
Acum ca s-a terminat cu votul asteptam si comentarii daca sunt....

Club Peugeot Romania

Re: Moderare
« Răspuns #9 : Septembrie 03, 2007, 12:31:28 p.m. »

Offline cristic

• Active
  • **
    • Mesaje postate: 290
  • public.servicebox.peugeot.com
    • Vezi Profilul
Răspuns #10 : Septembrie 04, 2007, 10:50:28 a.m.
Mi se pare inoportun ca unii moderatori cand vor sa posteze un reply la un post, in loc sa posteze ca reply modifica continutul postului respectiv adaugang comentariile lor la sfarsit. In rest excelent  :clap:

Kman

• Vizitator
Răspuns #11 : Septembrie 04, 2007, 11:34:10 a.m.
 De regula editare unui mesaj se face pentru a atrage atentia. Replay-ul are alt statut, aceala de a  participa la tema topicului.

In alta ordinde de ideii sunt curios care au fost motivele ce i-au determinat pe cei ce au votat "se taie in carne vie" si "dura" sa aleaga acele optiuni!!!

paul

• Vizitator
Răspuns #12 : Septembrie 04, 2007, 07:09:54 p.m.
....In alta ordinde de ideii sunt curios care au fost motivele ce i-au determinat pe cei ce au votat "se taie in carne vie" si "dura" sa aleaga acele optiuni!!!

Desi mi-am propus sa nu mai postez pe acest forum, ci doar sa-l urmaresc "din umbra", faptul ca am primit mail si am fost "invitat' sa votez pe acest topic m-a facut sa ies pentru a doua oara din silenzio stampa(prima oara am facut-o pentru un om pe care il apreciez mult).Eu am votat sincer, asa cum ni s-a cerut(sper ca adevarul sa nu deranjeze prea mult).Daca chiar vrei sa stii motivele care m-au determinat sa votez astfel(asta in cazul in care nu le stii deja!)poti sa intrebi pe colegul tau administrator!Cred ca iti va oferi un raspuns cat se poate de pertinent!Bafta in continuare tuturor forumistilor si imi cer scuze daca am tras un pic in jos procentajul vizat!

LE:Asa cum am raspuns in toate mesajele private primite pana acum, nu doresc sa creez flame-uri pe forum.Din acest motiv nu voi mai da alte explicatii aici sau in privat.Pentru mine e un subiect inchis.
« Ultima Modificare: Septembrie 04, 2007, 09:20:55 p.m. de paul »

Kman

• Vizitator
Răspuns #13 : Septembrie 04, 2007, 10:40:41 p.m.
Pai nu m-ai lamurit de loc. Daca tot ti-ai calcat pe inima si ai scris macar ma putei lamuri.
Cat priveste procentajul putea fi modificat daca deranja....
Deci in continuare mi se pare o discrepanta in vot,
Fie exista prea multa sensibilitate din partea unora fie prea multa exagerare. Pt ca peste 90 % din votanti considera ca e prea blanda....asa ca de aia sunt nelamurit

Offline Seby

• Membru fondator
  • GT
    • Vezi Profilul
Răspuns #14 : Septembrie 05, 2007, 02:44:44 p.m.
hai ca ma dau si eu cu parerea...

in primul rand nu cred ca exista moderare pe acest forum din moment ce nu exista un regulament si sunt 10 membrii activi...moderarea pe acest forum se zice ca e blanda ca s-a facut cu niste edituri si vorba aia acum ne cam cunoastem intre noi si s-a mai trecut cu vederea...

p.s. de ce ventura nu mai e administrator? in ochii mei era cineva si chiar mi se parea ca se ocupa de site...probabil ca exista un motiv destul de bun pt. care nu mai e admin...

...face the future...