Ventura's 406

Creat de ventura, Februarie 12, 2007, 07:54:46 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ventura

Se prezinta una bucata Peugeot 406 albastru-gri-metal-i really don't its exact colour

- achizitionat, 8 noiembrie 2006
- adus din Olanda
- km la cumparare ~ 168 000
- schimbat pentru linistea mea noaptea distributie

Puncte forte:
- confort
- 3 volume
- prezenta

Punct minus:
- gabarit, greu de parcat in locuri stramte

ventura


Radon

maama, fraaate ! da tu umbli cu masina asta? ;) ca io asa motor n-am avut decit cind am ridicat masina de la "magazin"!!! :o

ventura

Am o obsesie pentru curatenie.  ;D

a_mic

pai ia sa ne inveti si pe noi cum se face ! :)
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

ventura

Citat din: a_mic din Februarie 12, 2007, 08:15:31 P.M.
pai ia sa ne inveti si pe noi cum se face ! :)

Cu carpa si cu rabdare. De regula la mine curatenia masinii dureaza cam 2 ore si o fac eu cu manuta mea.

ventura


Gabriel

Frumoasa masina ai dar nici cu aia de langa ea nu mi-e rusine  ;)

ventura

Citat din: BeeJay din Martie 04, 2007, 09:50:28 P.M.
Frumoasa masina ai dar nici cu aia de langa ea nu mi-e rusine  ;)

Sa va traiasca domnu' 307-le. Am uitat sa mentionez, poza e facuta la intalnirea din Bv.

Cloud no.75

foooarte faina masina....si va zic eu ca toti caii sunt struniti bine de jockeu...las' ca l-am vazut eu...
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




ventura

Citat din: 75NOR din Martie 05, 2007, 10:37:25 A.M.
foooarte faina masina....si va zic eu ca toti caii sunt struniti bine de jockeu...las' ca l-am vazut eu...

Multumesc pentru credit domnule Nor.

ventura

#11
Ieri Mark al meu a beneficiat de un tratament cosmetic de vara, constand in spalare, polish de intretinere si ceruire. Sub indrumarea lui K-man  :clap: am achizitionat produsele si am trecut la atac.

In prima faza am convocat doi amici, am cumparat berile si am purces la izolarea tuturor bandourilor, plasticelor si a tot ce putea fi atacat de polish.













Motto-ul actiunii: "Frecati, frecati si iar frecati"














Si rezultatele:












Toata operatiunea a durat cam 3 ore, asta in conditiile in care am fost 3 insi. Personal nu recomand cuiva sa se apuce de asa ceva singur, deoarece este de durata si totodata solicitant fizic. Per total sunt foarte multumit de rezultate.

Partea nasoala e ca azi m-a lasat definitiv toba   :oops: :cursing: aproape atarna pe jos. Asadar maine .. la service.

Toate cele bune  :rockon:


Kman

Pai a durat 3 ore ca ati stat la bere!!
Ia sa fi bagat ca "negrii pe plantatie" sa vezi ca dura mai putin. Eu fac singur si nu imi iai mai mult de 2 h. E adevarat ca am mai putina tabla ca am un volum in minus si ceva sticla in loc de tabla pe plafon  :001_tongue:

ventura

Si .. am fost si la service. Verdict: toba inox Borla, teava de inox cam 50 cm, manopera si un ornament de capat ---- 550 lei. Acceptabil zic eu.


ventura

Cam asta ar fi motivul pentru care am nevoie de alta toba  :oops: