Ventura's 406

Creat de ventura, Februarie 12, 2007, 07:54:46 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

ventura

"Warning: this topic has not been posted in for at least 120 days.
Unless you're sure you want to reply, please consider starting a new topic."

Hmm .. nu am mai scris de mult pe aici. De fapt nici nu ar fi prea multe de scris, am ajuns la 215 000km, am facut un schimb de ulei+filtru, filtru aer, filtru motorina, filtru polen si am completat antigelul, acum astept sa treaca iarna. Si am facut rost in sfarsit de CWS frutto  :001_rolleyes:

ventura

#136
La fel, nimc nou. Mark papa motorina si merge linistit, mai un polish, mai o ceara, nimicuri. In schimb i-am cumparat un frate, tot francez  :001_rolleyes:














Intre timp inscris pe BV.

turbojack

Felicitari!
Iti doresc drumuri line si ... sa n-ai de schimbat becuri de far. ;)
Motorizare?

ventura

Am schimbat deja bec de far, stiu metodologia  :001_cool:
Motorizare 1.6 16V

Kman

Te-ai dat cu concurenta?
Oricum felicitari!!

Vlad01

Frumusel. Km, an, pret?

ALEXPLETOSU

sa-l stapanesti sanatos si drumuri linistite!dar tot mai frumos e 406!:D

AIR

Fratele cumparat e cunoscut ca are urmatoarele hibe:Cad articulatiile uneori si sub 20 000km, caseta de directie electro hidraulica cade pana in 40 000km, nu se poate repara ci doar inlocui, si arde becuri, precum artificii, ma refer la cele de far.
In oras mananca mult mai mult decat visezi, insa e relativ comfortabil.Nu stiu fata de 406.
Ca fost posesor de Renault, nu recomand nimanui aceasta marca, care are o politica foarte paguboasa, masina pare ieftina la cumparare insa e groaznic de scumpa la servisare si la piese de schimb.
Sper ca Ventura sa nu aiba parte de necazurile mai sus enumerate pe care le auzeam frecvent in service cand inca mergeam cu Kangoo.
Mecanicii erau incantati ca nu faceau foamea insa se plictisisera de schimbat becuri si bascule fata.
Aproape nu era saptamana sa nu vina un megane cu o caseta stricata.
Sper ca al tau sa fie fabricat ulterior acestor constatari si sa se fi remediat intre timp toate aceste probleme.
Mult succes
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

ventura

Citat din: Vlad01 din Iunie 27, 2010, 11:03:33 P.M.
Frumusel. Km, an, pret?

Eu o categorisesc drept o afacere.

61000 km
an 2004
pret 5000 euro

Mai departe vom vedea ce surprize imi rezerva.