Cine castiga cursa pentru clasa compacta?

Creat de asterisc, Octombrie 20, 2007, 11:12:13 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Ce masina din clasa compacta recomandati?

Peugeot 308
19 (1900%)
Peugeot 307
7 (700%)
Toyota Auris
6 (600%)
Opel Astra
1 (100%)
Fiat Grande Punto
1 (100%)
Volkswagen Golf V
3 (300%)
Alfa Romeo 147
10 (1000%)
Mazda 3
9 (900%)
Honda Civic
8 (800%)

Numărul total de membrii care au votat: 0

Gabriel

Am introdus si Honda Civic in poll + optiunea de a schimba votul pentru ca cei care au votat deja sa poata lua in calcul si ultima adaugare.

asterisc

Multumesc tuturor, in special tie BeeJay pentru ajutorul cu poll-ul.

O sa incerc sa aflu mai multe detalii despre 308 si o sa incerc un test-drive de asemenea.
Oricum, discutia nu este inchisa, se accepta orice parere in continuare
Reality is for those who can't face Science Fiction

Kman

In ordinea preferintelor:
1.308
2.Mazda 3
3.Alfa 147

Radon

Tot in ordinea preferintelor (evident, subiective):

1. Peugeot 308
2. Toyota Auris
3. Mazda 3

(se pare ca in afara optiunii subiective, ma domina tendintele japoneze  :001_huh: )

andrei

Nu am votat in poll, pentru ca nu stiu mai nimic despre mazda 3 sau alfa 147, de exemplu.

Vreau doar sa spun ca mie imi place mult Honda Civic, si imi place si 308, pe care insa nu l-am putut vedea indeaproape.

Deci: Civic, 308.
Peugeot 206 Starline, 1.6 HDI FAP, gris cendré, ESP, pack aluminium, 195/65/R15, Iulie 2006

GXG

Am votat 307, 307 si Civicul, nu neaparat in ordinea asta, dar cu specificatia ca la 307 ma gandeam la T5. Cred ca Civicul si 308 sunt niste masini noi care ofera foarte mult la preturile actuale (civic mai mult pe benzina).
My ex - Peugeot 307 1.6 HDi
Seat Ibiza 1.2
Mitsubishi Outlander 2.0DID
Citroen Berlingo 2.0 HDi

a_mic

@GXG: banuiesc ca ai votat 308-ul ca nu prea se intelege optiunea din postul tau decat, parca, spre final... Intr-adevar, parca Civica e de luat in seama la o motorizare serioasa pe benzina... O masina oarecum de fitze, cu alura sport si efecte pe masura. Nu am inclus-o insa in clasament pentru ca la mine masina foloseste altor scopuri, respectiv relaxarii.
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.