Echipari 308--

Creat de Kman, Octombrie 30, 2007, 07:37:06 A.M.

« precedentul - urmãtorul »

0 Membri ºi 1 Vizitator vizualizeazã acest subiect.

Ce echiparea v-ati alege pentru un 308 ?

Confort
Confort Pack
Premium
Premium Pack
Feline.

Fux

Ai vazut vopseaua perlata in realitate sau te-ai luat dupa poza din catalog?
Dupa parerea mea rouge babylon nu-si merita banii, si nici nu e culoarea care-l prinde cel mai bine.

Gabriel

Intradevar, rosu perlat nu prea face contrast cu stopurile si nu avantajeaza reliefarea volumelor masinii.

adioperator

Citat din: Alehandro din August 15, 2008, 12:26:50 P.M.
Ai vazut vopseaua perlata in realitate sau te-ai luat dupa poza din catalog?
Dupa parerea mea rouge babylon nu-si merita banii, si nici nu e culoarea care-l prinde cel mai bine.

Am vazut culoarea in realitate, pot sa spun ca pe mine nu ma incatata extraordinar dar consoarta vrea rosu, daca era dupa mintea mea era Bleu Recife sau Blanc Banquise.
Respect participanţilor la trafic care semnalizează prezenţa radarului.


dadu

Aici sunt si eu de acord, in poze mi se pare superba dar in realitate e dezamagire mare.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Fux

Pai rosie nu prea e, e mai mult visinie. Eu zic sa duci munca de lamurire cu consoarta. :001_tongue:

adioperator

Nu este asta o problema, pot spun ca si mie imi place culoarea, oricum masina e comandata de mai bine de o luna si acum nu mai am ce modifica la ea.
Respect participanţilor la trafic care semnalizează prezenţa radarului.


costin_dsm12

Daca masina e comandata de o luna este posibil ca ea sa nu fi intrat in procesul de fabricare... Mergi la Motorex si vorbeste cu ei poate pot face ceva cei de la Trust Motors. Daca masina nu are serie de sasiu pe stocul de extranet si apare doar cu ID de comanda mai ai o sansa sa schimbi culoarea, greu ce-i drept. Bine-nteles daca iti doresti sa schimbi culoarea.
Mie unul, imi place cum ii sta in Rouge Babylone(vopsea perlata), este una din culorile asa zise cameleon - isi schimba culoarea in functie de lumina inconjuratoare.
Bafta...
206 HDi, Nature will remember.

adioperator

Culoarea va ramane rosie, mie unul nu-mi displace.
Respect participanţilor la trafic care semnalizează prezenţa radarului.


dadu

#113
Preturi 308.
308 Smartline
308 Dreamline


LE: acum merg, sper sa si ramana asa.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Kman

Fisier temporar indisponibil.

dadu

Desi nu mai conteaza pentru noi, iata noile modificari pt 308, incepand cu decembrie. In franceza, din pacate, pt restul www.google.com/translate .
Am senzatia ca, in loc sa devina mai atractive odata cu trecerea anilor, Peugeot-urile trebuie cumparate la lansare, daca vrei sa ai multe optionale. Presupun ca statutul de premium pe care il urmaresc, se obtine conform acestui principiu.

AM C0
ââ,¬Â¢ Optimisation des équipements 
ââ,¬Â¢ Suppression du filet de coffre sur tous types
ââ,¬Â¢ Suppression du parfumeur dââ,¬â,,¢ambiance
ââ,¬Â¢ Mise en base de lââ,‰,,¢ESP sur tous types 
ââ,¬Â¢ Fermeture de toutes les versions VP 3 portes 
ââ,¬Â¢ Berline et  SW 
ââ,¬Â¢ Arrêt série Spéciale Navteq
ââ,¬Â¢ Mise en base de lââ,¬â,,¢ESP
ââ,¬Â¢ Suppression de lââ,‰,,¢air bag genoux 
ââ,¬Â¢ Suppression du niveau confort
ââ,¬Â¢ Généralisation du kit de depannage pneumatique en remplacement de la roues de secours  et ouverture de lââ,‰,,¢option roue de secours homogène sur Berline 
Confort Pack : - suppression des projecteurs anti brouillard 
- suppression du siège passager réglable en hauteur intégré dans lââ,‰,,¢option Pack confort sur  SW 
- la lunette arrière devient teintées sur SW
- suppression de lââ,¬â,,¢option roues alu sur SW
Premium : -     Mise en option des jantes alu au lieu de série 
- Mise en base de la Wip Bluetooth
- Suppression des tissus Grége et Criollo
- La lunette arrière nââ,¬â,,¢est plus ouvrante sur SW
- Fermeture des SW Premium motorisation  THP  BVM BVA et HDI 136 BVA
Premium Pack :  - mise en option de la détection  de sous gonflage
- Suppression  du tissu Criollo
- Fermeture de la version 1,6 L Bio Flex
- Ouverture de lââ,‰,,¢option chargeur CD avec  lââ,‰,,¢ÃƒÂ©quipemnt radio seul 
Féline              : -  mise en base de lââ,‰,,¢aide au stationnement avant
- mise en option  de la détection de sous gonflage 
- suppression des options Pack AFIL , HIFI JBL , vitres latérales feuilletées et siéges chauffants
- Ouverture de lââ,‰,,¢option Pack Acoustique = HIFI JBL +  Vitres latérales feuilletées 
- Ouverture de lââ,‰,,¢option Pack Cuir intégral électrique :  Cuir intégral +  pack élecrique et fermeture de lââ,‰,,¢option Pack électrique sur Berline 
- Fermeture de la SW Féline THP 175
308 CC
ââ,¬Â¢ Mise en base de lââ,‰,,¢ESP sur Sport 
ââ,¬Â¢ Remplacement de la motorisation THP 150 BVM Euro 4 par THP 156 BVM Euro 5

ââ,¬Â¢ Ouverture de la série spéciale Business Line  sur Base :
- Berline et SW Confort Pack  avec en base Projecteurs anti brouillard , Roue de secours  homogène tôlée et WIP Blue tooth motorisation HDi 90 
- Berline et SW Premium avec en base Aide au stationnement arrière , Roue de secours homogène et Wip Nav  motorisation HDi 90 et  110 sur Berline  et HDi 110 sur SW
Teintes Blanc banquise , Gris Alu., Noir Perla , Gris Shark, Gris Hurricane et Vapor Grey
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

SportWagon

Cam meschin.
E bine de vazut si preturile.
Daca s-au acordat pe noile scaderi de dotari.
Ofer consultanta in domeniul auto,

dadu

When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Kman

Oricum in Romania ajung muuult mai dezbracate!