Propunere

Don Juan de Husi · 10790

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline Don Juan de Husi

• Junior
  • *
    • Mesaje postate: 249
    • Vezi Profilul
Răspuns #15 : Ianuarie 11, 2008, 01:15:02 p.m.
Si totusi daca zici ca nu s-a abuzat de sectiune... de ce nu s-a mai putut?

Doamne,vino Doamne... sa vezi ce-a mai ramas din oameni...

Kman

• Vizitator
Răspuns #16 : Ianuarie 11, 2008, 01:20:20 p.m.
era la un moment dat cand se puteau deschide topicuri noi la cafenea...si cu toate ca nu s-a abuzat de sectiune, la un moment dat nu s-a mai putut... :001_huh:
Nu s-a abuzat pt ca timpul in care era permisa deschiderea la cafenea de catre topicuri noi o fost destul de scurt

Offline Radon

• VIP
  • GT
    • Mesaje postate: 1.902
    • Vezi Profilul
Răspuns #17 : Ianuarie 11, 2008, 02:21:54 p.m.
Vad ca se bate apa in piua la greu pe tema deschiderii topicurilor in "Cafenea". Va propun sa mai cititi o data mesajul asta:
http://www.clubpeugeot.ro/site/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=921.msg14893#msg14893

Iar daca aveti propuneri concrete privind noi topicuri in "Cafenea", va rog sa le faceti, sa putem deschide topicurile mult-dorite odata. Nu vad de ce tot discutam discutii, ca tot nu ajungem nicaieri.

Offline Cloud no.75

• VIP
  • GT
    • Mesaje postate: 1.573
  • Let the good times roll
    • Vezi Profilul
Răspuns #18 : Ianuarie 11, 2008, 02:51:34 p.m.
incep eu: vreau topic care sa se numeasca: "Ce ne dorim de la anul 2008 ? "

Moderator Edit: done
« Ultima Modificare: Ianuarie 11, 2008, 02:54:10 p.m. de BeeJay »

"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."

Offline cici

• Junior
  • *
    • Mesaje postate: 18
    • Vezi Profilul
Răspuns #19 : Ianuarie 11, 2008, 03:48:34 p.m.
Vad ca se bate apa in piua la greu pe tema deschiderii topicurilor in "Cafenea". Va propun sa mai cititi o data mesajul asta:
http://www.clubpeugeot.ro/site/index.php?option=com_smf&Itemid=72&topic=921.msg14893#msg14893

Iar daca aveti propuneri concrete privind noi topicuri in "Cafenea", va rog sa le faceti, sa putem deschide topicurile mult-dorite odata. Nu vad de ce tot discutam discutii, ca tot nu ajungem nicaieri.

Si eu vreau TOPICUL meu de ABERATII!
Thx anticipat! :001_tt1:

imi place forma, dar nu imi plak serviciile service-ului pgo

Offline Radon

• VIP
  • GT
    • Mesaje postate: 1.902
    • Vezi Profilul
Răspuns #20 : Ianuarie 11, 2008, 04:07:35 p.m.
Cand am zis "propuneri" ma refeream la teme cat de cat serioase de discutie. Daca imi amintesc eu bine, disputa asta cu topicul de aberatii a mai avut loc pe la inceputuri. Nu cred ca e cazul sa o reluam, Din punctul asta de vedere nu s-a schimbat nimic. Ramanem fideli ideii de a incerca sa pastram acest forum in niste limite de seriozitate care sa ne ofere oarecare credibilitate in demersurile pe care dorim sa le facem in viitor.
Pentru doritorii de batut campii cred ca se gasesc destule alte forumuri dedicate acestui tip de discutii. Chiar si blogul poate fi o solutie pentru cei ce nu gasesc suficienta "intelegere" aici.
Am speranta ca m-am fi facut destul de bine inteles, si totodata am convingerea ca mare parte dintre cei care activeaza sustinut pe acest forum imi impartasesc punctul de vedere. La urma urmei, suntem aici in calitate de pasionati ai marcii, si nu doar ca sa facem uz de spatiul virtual cu sau fara rost.
Bafta !
« Ultima Modificare: Ianuarie 11, 2008, 04:18:32 p.m. de Radon »

Kman

• Vizitator
Răspuns #21 : Ianuarie 11, 2008, 04:20:00 p.m.
Radon a punctat foarte bine in ceea ce priveste aberearea pe acest forum. Nu pot fi decat de acord cu el in aceasta privinta.

Offline SilverBullet

• Membru fondator
  • Active
    • Mesaje postate: 462
    • Vezi Profilul
    • Alexandru C. Botu Photography
Răspuns #22 : Ianuarie 11, 2008, 05:13:37 p.m.
De acord cu Radon si K-Man.... cred ca nu a mai ramas nimic de adaugat.  :001_huh:

Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

Offline cici

• Junior
  • *
    • Mesaje postate: 18
    • Vezi Profilul
Răspuns #23 : Ianuarie 11, 2008, 06:16:12 p.m.
Eu cred ca nu observati "deschiderea" de drumuri a unor noi subiecte si a animatiei de pe forum...
Pai eu numai sunt pe aici de 1 an!
Si acuma ce vad?Ca sunteti doar cativa insi care discutati din punctul meu de vedere ABERATII!Numai despre bujii,becuri si rotitze!
Voi altceva mai stiti?
Sa iesiti la un fotbal?
Sa nu stati doar in fotolii si in scaun la masina!?
DESCHIUDEREA de ORIZONTURI va spune ceva?
DEMOCRATIA?si scrie ceva la INCEPUT de DRUM!eu zik sa nu va dau COPY PASTE ca se bate cap in cap cu ce ma tralala voi aici!
Deci daca eu 1 an nu am zis nimik!voi nu puteti sa faceti macar 1 week pool sa vedem ce iese?
Ce va dati asa de seriosi!?Nu sunt prea elevat pentru voi?Hm...mare mirarea mea!Cand va spun acuma ca asa ceva este pur fiziologik si face bine la PSIHIC!
Dar pentru voi e mai greu...
Sunteti cumva blocati?Nu vedeti si in stanga si in dreapta?
Si nu as vrea doar eu asa ceva , acest TOPIC....
Dar ma rog...NU SUNT ASA DE ELEVAT

imi place forma, dar nu imi plak serviciile service-ului pgo

Offline SportWagon

• Global Moderator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.397
  • Power, Beauty & Soul
    • Vezi Profilul
Răspuns #24 : Ianuarie 12, 2008, 11:20:48 a.m.
OT: Draga Radon, imi place mesajul tau,este cu adevarat corporatist ! Ai fi un manager de succes in orice multinationala ! Bravo :clap:

:clap: :clap: :clap:

cine stie, cunoaste !!!

insa mesajul e politicaly corect. nu ii poti reprosa absolut nimic !

este pozitiv pe ansamblu , ofera o solutie la problema dezbatuta, precizeaza foarte clar niste reguli de functionare, defineste fara echivoc o procedura.

Ca suna cazon?

Insa recunosc ca sint 100% de acord cu acesta. Totusi poate anumita libertate, un anumit credit ar trebui acordate in anumite cazuri .

DAR, eu cred ca e o falsa problema, libertatea sau lipsa ei in sectiunea offtopic. As dori sa nu confundam forumul cu o tribuna de la care sa ne defulam facind-o pe oratorii pe teme doar pentru noi interesante sau sa stam ca la o sezatoare si sa spunem bancuri. Pentru asta putem folosi intilnirile, dar repet la ce ne foloseste sa batem apa in piua?

As zice ca ar fi mai bine sa crestem calitatea si ponderea subiectelor tehnice si de interes general pentru posesorii Peugeot, cu sfaturi utile in domeniul arzator pentru noi toti ca si consumatori, clienti Peugeot : calitatea produsului, a service-ului in garantie si a calitatii servicilor post-garantie, pretul pieselor si al manoperei coroborata cu calitatea acesteia etc.

Voi ce ziceti?
« Ultima Modificare: Ianuarie 12, 2008, 01:43:35 p.m. de 407SW »

Ofer consultanta in domeniul auto,

Club Peugeot Romania

Re: Propunere
« Răspuns #24 : Ianuarie 12, 2008, 11:20:48 a.m. »

Offline tnt

• VIP
  • Allure
    • Mesaje postate: 651
    • Vezi Profilul
    • InfoLege - Legislatie Rutiera
Răspuns #25 : Ianuarie 12, 2008, 12:07:45 p.m.
Vin si eu cu o propunere.

In urma topicului "Purtati centura de siguranta?" am observat ca suntem o comunitate (mica ce-i drept, da` rai  :batman:) model. Plecand de la ce a spus kmkz: "Centura de siguranta poate ca iti ingradeste miscarile, dar tot nu o face atat de mult ca si scaunul cu rotile...", ma gandeam sa facem o campanie care sa incurajeze purtatul centurii de siguranta. Stiu ca nu e o idee originala .. stiu ca au fost multi inaintea noastra care au facut asta .. dar citind dimineata presa locala, am vazut ca in 2 zile politia a dat peste 400 de amenzi pentru soferii care nu purtau centura si asta numai in Lugoj. Sunt sigur ca in restul tarii este la fel.

Deci? Ce spuneti? Astept suturile in partea dorsala fara suparare  :001_tt2:

Offline SportWagon

• Global Moderator
  • GT
  • Power, Beauty & Soul
    • Vezi Profilul
Răspuns #26 : Ianuarie 12, 2008, 01:45:17 p.m.
Voi altceva mai stiti?
Sa iesiti la un fotbal?
Sa nu stati doar in fotolii si in scaun la masina!?
DESCHIUDEREA de ORIZONTURI va spune ceva?

Daca fotbalul tu il consideri ca deschizator de noi orizonturi (poate eventual doar de noi orizonturi de... prostie) atunci chiar imi doresc sa ramin limitat in aceasta chestiune. Ca e o mare industrie internationala e partea a 2 a.  Dar atit timp cit nu sintem implicat financiar in ea, ramine o mare prostie. Generalizata la nivelul planetei. Dar tot o prostie ramine. Chiar si daca am fi fost implicati financiar. De ce ? Pentru ca credibilizeaza false valori si false modele in viata. Aduce la nivel de mari vedete si de guru, mari brand-uri universale, o parte (norocoasa de altfel) de golanasi de cartier, recuperati social care coplesiti de bani tind sa bulverseze in inconstienta lor (daca dau bine cu piciorul ce le mai trebuie si altceva?) structura adevaratelor valori  umane. Nu zic ca ar trebui apreciati neaparat cintaretii de opera ci mai degraba INGINERII si MEDICII cu adevarat buni precum si alte profesii cuadevarat utile societatii, de exemplu un bun lucrator de la salubritate. Nicidecum o "vedeta de fotbal" care sufera in marea lor majoritate de serioase probleme de calitate umana intrinseca (vezi cazul ZIDANE, MUTU si altii).
Daca vrei sa se iasa la sport in cadrul comunitatii asta e altceva, exista atit fotbalul dar si altele sporturi de echipa bune pt asa ceva. Atunci e altceva.

Citat
Dar pentru voi e mai greu...

Sunteti cumva blocati?Nu vedeti si in stanga si in dreapta?
Si nu as vrea doar eu asa ceva , acest TOPIC....
Dar ma rog...NU SUNT ASA DE ELEVAT...
Asta suna a infatuare, jignire si tentativa de flame. Multumeste Domnului ca nu sunt eu moderator ca aveai deja bomba la cabinet
« Ultima Modificare: Ianuarie 12, 2008, 01:56:47 p.m. de 407SW »

Offline SportWagon

• Global Moderator
  • GT
  • Power, Beauty & Soul
    • Vezi Profilul
Răspuns #27 : Ianuarie 13, 2008, 01:34:25 a.m.
Subscriu 100% celor exprimate de Radon. Are perfecta dreptate si cine are chef sa bata cimpii sa o faca in alte spatii virtuale mai potrivite pentru aceasta. Forumul acesta nu e un loc de discutii in afara tematicii legate de ratiunea care l-a facut sa apara.

Offline Don Juan de Husi

• Junior
  • *
    • Mesaje postate: 249
    • Vezi Profilul
Răspuns #28 : Ianuarie 13, 2008, 02:26:34 a.m.
@407SW Cred ca te-ai aprins cam tare.Omu' a zis de iesit la un fotbal,nu am vazut pe undeva sa zica de ridicarea in slavi a fotbalistilor.Ai atins la sfarsitul postului tau problema asta.No offence.  Inchei off-topicul

Doamne,vino Doamne... sa vezi ce-a mai ramas din oameni...

Offline SportWagon

• Global Moderator
  • GT
  • Power, Beauty & Soul
    • Vezi Profilul
Răspuns #29 : Ianuarie 13, 2008, 02:46:04 a.m.
Aveam ambele variante in vedere. Insa ca om care a ratat inrudirea prin alianta cu HAGI din cauza cumnatei mai mari care a ales cu inima si a refuzat avansurile actualului nabab, deci neavind acum nici un avantaj din industria forbalului cu pragmatism extrem si revolta profunda ma zbirlesc ori de cite ori aud sau ma gindesc la fotbalisti si asta  de pe vremea lui Ceausescu cind idiotul de primar comunist din orasul meu de comunisti retardati care inca il mai merita (drept pt care l-am parasit imediat ce a fost posibil, plecind in lume pur ca lumina divina si gol precum Iisus la nastere) deci de pe vremea cind cota de benzina a locuitorior urbei era diminuata de idiot pentru a da spaga arbitrilor ca sa favorizeze echipa de avortoni ratati de divizia C ocrotita de acesta am o puternica aversiune fata de acestia. Ca tarasean handicapat mintal respectivul primar nu a putut sa aiba logic o alta pasiune decit fotbalul caci si asa acesta ii suprasolicita neuronul ratacit in teasta lui de porc ceausist.  ca sa nu mai zic ca s-a nimerit ca in orasul in care inca mai locuiesc inca refugiat din lagarul comunist, sa apara din strafundurile iadului un alt diabolic neocomunist fost vajnic lovitor de basica sau arbitru ce mama dracului o mai fi fost si el care sub aparenta unui cantautor expirat are aceleasi apucaturi sa rupa de la gura tirgului si sa dea ratatilor cu teasta ingusta si pretentii mari bani grei. A se citi in completare postul cu scirtiitul de frine.
Hai, gata la culcare !