Propunere

Don Juan de Husi · 10805

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Offline marius.v

• Membru fondator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.003
  • Posesor de Azzurykka Bellatryx
    • Vezi Profilul
Răspuns #30 : Ianuarie 13, 2008, 09:26:40 p.m.
Suparat tare nene Sw, dar pe buna dreptate!
Era gata sa zic sa-l lasam pe onorabilul cici cu threadul lui de aberatii, tinand seama de derapajele de astazi de pe diverse topicuti, dar pana la urma parca nu merita.

Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Offline SilverBullet

• Membru fondator
  • Active
    • Mesaje postate: 462
    • Vezi Profilul
    • Alexandru C. Botu Photography
Răspuns #31 : Ianuarie 14, 2008, 08:26:59 a.m.
Eu cred ca nu observati "deschiderea" de drumuri a unor noi subiecte si a animatiei de pe forum...
Pai eu numai sunt pe aici de 1 an!
Si acuma ce vad?Ca sunteti doar cativa insi care discutati din punctul meu de vedere ABERATII!Numai despre bujii,becuri si rotitze!
Voi altceva mai stiti?
Sa iesiti la un fotbal?
Sa nu stati doar in fotolii si in scaun la masina!?
DESCHIUDEREA de ORIZONTURI va spune ceva?
DEMOCRATIA?si scrie ceva la INCEPUT de DRUM!eu zik sa nu va dau COPY PASTE ca se bate cap in cap cu ce ma tralala voi aici!
Deci daca eu 1 an nu am zis nimik!voi nu puteti sa faceti macar 1 week pool sa vedem ce iese?
Ce va dati asa de seriosi!?Nu sunt prea elevat pentru voi?Hm...mare mirarea mea!Cand va spun acuma ca asa ceva este pur fiziologik si face bine la PSIHIC!
Dar pentru voi e mai greu...
Sunteti cumva blocati?Nu vedeti si in stanga si in dreapta?
Si nu as vrea doar eu asa ceva , acest TOPIC....
Dar ma rog...NU SUNT ASA DE ELEVAT

Am sa te rog sa te potolesti... deocamdata este doar un avertisment verbal.

Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

Offline cici

• Junior
  • *
    • Mesaje postate: 18
    • Vezi Profilul
Răspuns #32 : Ianuarie 14, 2008, 12:57:15 p.m.
Eu cred ca nu observati "deschiderea" de drumuri a unor noi subiecte si a animatiei de pe forum...
Pai eu numai sunt pe aici de 1 an!
Si acuma ce vad?Ca sunteti doar cativa insi care discutati din punctul meu de vedere ABERATII!Numai despre bujii,becuri si rotitze!
Voi altceva mai stiti?
Sa iesiti la un fotbal?
Sa nu stati doar in fotolii si in scaun la masina!?
DESCHIUDEREA de ORIZONTURI va spune ceva?
DEMOCRATIA?si scrie ceva la INCEPUT de DRUM!eu zik sa nu va dau COPY PASTE ca se bate cap in cap cu ce ma tralala voi aici!
Deci daca eu 1 an nu am zis nimik!voi nu puteti sa faceti macar 1 week pool sa vedem ce iese?
Ce va dati asa de seriosi!?Nu sunt prea elevat pentru voi?Hm...mare mirarea mea!Cand va spun acuma ca asa ceva este pur fiziologik si face bine la PSIHIC!
Dar pentru voi e mai greu...
Sunteti cumva blocati?Nu vedeti si in stanga si in dreapta?
Si nu as vrea doar eu asa ceva , acest TOPIC....
Dar ma rog...NU SUNT ASA DE ELEVAT

Am sa te rog sa te potolesti... deocamdata este doar un avertisment verbal.

eu cred ca nu voi obsv ca mai sunteti doar cativa care vb pe forumul asta...
si din ce cauza ?va las pe voi sa judecati....!?
a mai spus-o si BUNICUTZA 206
dar ma rog

imi place forma, dar nu imi plak serviciile service-ului pgo

Offline Radon

• VIP
  • GT
    • Mesaje postate: 1.902
    • Vezi Profilul
Răspuns #33 : Ianuarie 14, 2008, 01:00:36 p.m.
Asteptam cu interes sa vedem cum threadul de aberatii ne va creste popularitatea si numarul de membri activi  :001_tt2:
Pana una-alta, atati cati suntem ne simtim bine impreuna. Nu alergam cu limba scoasa dupa useri, daca asta era impresia cumva.
"dar ma rog"  :001_tongue:

Offline cristic

• Active
  • **
    • Mesaje postate: 290
  • public.servicebox.peugeot.com
    • Vezi Profilul
Răspuns #34 : Ianuarie 14, 2008, 01:17:26 p.m.
Personal cred ca "thread-ul de aberatii" trebuie sters.

Ca si varianta de compromis, sugerez sa se creeze o sectiune speciala cu thread-ul respectiv, ascunsa implicit, la care cine vrea acces sa ceara.

Offline asterisc

• Active
  • **
    • Mesaje postate: 464
    • Vezi Profilul
Răspuns #35 : Ianuarie 14, 2008, 03:00:13 p.m.
Ca si propunere ma gandeam la un thread gen: "probleme logice", doar ca in loc de probleme sa fie replici din filme, iar raspunsurile... titlul filmelor, bineinteles.
O prima replica ar putea fii: "cineva, undeva, incalca legea"

Reality is for those who can't face Science Fiction

Offline Gabriel

• Administrator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.783
  • Valoarea lucrurilor este data de oameni.
    • Vezi Profilul
    • gabrielbaciu.ro
Răspuns #36 : Ianuarie 14, 2008, 03:15:53 p.m.
Stiti foarte bine ca nu toata lumea poate fi impacata. Toate deciziile care se iau la nivel de moderare si/sau administrare sunt in interesul forumului iar moderatorii/sau administratorii nu au nimic de castigat din asta, poate doar respectul celorlalti useri, cei care inteleg ca nici un administrator sau moderator nu este platit pentru munca depusa aici.

Offline dadu

• GT Line
    • Mesaje postate: 936
    • Vezi Profilul
Răspuns #37 : Ianuarie 14, 2008, 07:00:40 p.m.
asa e, sa ne dati butoane pt respect! :laugh:

ps: i hate those!

When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Offline SportWagon

• Global Moderator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.397
  • Power, Beauty & Soul
    • Vezi Profilul
Răspuns #38 : Ianuarie 15, 2008, 09:05:30 a.m.
eu cred ca nu voi obsv ca mai sunteti doar cativa care vb pe forumul asta...
si din ce cauza ?va las pe voi sa judecati....!?
a mai spus-o si BUNICUTZA 206
dar ma rog

cici, daca activitatea unor membri e mai intensa decit a altora, singura schimbare poate veni prin intensificarea activitatii celor mai pasivi. deci cine ii imipiedica pe acestia si implicit pe tine sa posteze, sa creeze noi topicuri in spiritul acestei comunitati.
Sint convins ca ai pasiuni si altele decit cele pentru amuzamentul cu aberatii. Poate ca nu esti addicted in reatia cu masinile dar poti dezvolta un topic pe o tema la care te pricepi intr-un topic din care ar avea si altii informatii utile de aflat.
Poate ai mica problema, nedumerire cu masina. Poate ai descoperit ceva inedit. Impartaseste aceste lucruri.
Sau pur si simplu descrie masina ta, spune ce iti place si ce  nu iti place la ea.
Inteleg ca ai o profesie pe care o practici. Deschide un topic legat de asta, sfaturi utile in domeniul tau de exemplu, pentru cei care iti trec pragul.

Deci, succes !

Ofer consultanta in domeniul auto,

Offline tnt

• VIP
  • Allure
    • Mesaje postate: 651
    • Vezi Profilul
    • InfoLege - Legislatie Rutiera
Răspuns #39 : Februarie 23, 2008, 09:14:13 a.m.
Am si eu o propunere pentru moderatori.
Sa se deschida un topic unde sa anunte motivul pentru care se sterg anumite post-uri.

De exemplu:
In sectiunea X s-a sters post-ul lui Y. Motivul: Z
« Ultima Modificare: Februarie 23, 2008, 09:21:39 a.m. de Radon »

Club Peugeot Romania

Re: Propunere
« Răspuns #39 : Februarie 23, 2008, 09:14:13 a.m. »

Offline Radon

• VIP
  • GT
    • Mesaje postate: 1.902
    • Vezi Profilul
Răspuns #40 : Februarie 23, 2008, 09:21:51 a.m.
Motivatiile legate de eventuala stergere a unor posturi se gaseste in Regulament. Daca Regulamentul o impune se trimite si PM catre cel "sanctionat". Iar caile de atac impotriva unei decizii care vi se pare injusta se gasesc TOT in Regulament. Avand in vedere aceste lucruri, nu vad rostul unui astfel de topic.

Offline Gabriel

• Administrator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.783
  • Valoarea lucrurilor este data de oameni.
    • Vezi Profilul
    • gabrielbaciu.ro
Răspuns #41 : Februarie 23, 2008, 09:29:23 a.m.
No mai, voi vreti sa-l vedeti pe Radon mort de nervi.  :clap:

Acum serios, sa nu va inchipuiti ca a modera e simplu. Ocupa si foarte mult timp. Prin regulament am incercat, pe cat posibil si fara sa se simta cineva lezat, sa le usurez si lor munca. Chiar daca vreau ca actiunile moderatorilor sa fie cat mai transparente nu trebuie sa devenim birocratici.

Offline tnt

• VIP
  • Allure
    • Mesaje postate: 651
    • Vezi Profilul
    • InfoLege - Legislatie Rutiera
Răspuns #42 : Februarie 23, 2008, 09:45:45 a.m.
Imi cer scuze daca cineva se simte lezat. Nu vreau sa initiez o discutie aprinsa, dar mie mi-a disparut un post care era la subiect (consider eu). Si cautam o metoda prin care cei ca mine sa afle cine e moderatorul care l-a sters, pentru a afla cu ce am gresit. Inca o data.. nu vreau sa initiez nici un flame, este doar un lucru pe care-l consider normal. Stiu ca sunt zeci, poate sute de post-uri care merita sterse si ca moderatorii au foarte mult de munca in urma noastra. Poate exista un modul pentru forum care sa trimita automat mesaj pe privat cum ca ti-a fost sters post-ul si cine l-a sters.

:ban:

Offline SportWagon

• Global Moderator
  • GT
    • Mesaje postate: 1.397
  • Power, Beauty & Soul
    • Vezi Profilul
Răspuns #43 : Februarie 25, 2008, 02:38:31 a.m.
Am si eu o propunere pentru moderatori.
Sa se deschida un topic unde sa anunte motivul pentru care se sterg anumite post-uri.

De exemplu:
In sectiunea X s-a sters post-ul lui Y. Motivul: Z

Subscriu acestei idei si nu ca sa dau de lucru moderatorilor si nici ca sa il enervez pe prietenul meu Radon cu care impartasesc mai multe principii ci ca sa dam un exemplu pentru ca alti user-i sa evite aceeasi greseala pe viitor.

Si daca prezentul topic tot se numeste "Propunere"  echivoc si chiar imprecis "propun" si eu sa i se schimbe numele in "propneri in dezbatere legate de forum", de exemplu.

multumesc
« Ultima Modificare: Februarie 25, 2008, 02:42:35 a.m. de 407SW »

Ofer consultanta in domeniul auto,

Offline a_mic

• Membru fondator
  • GT
    • Mesaje postate: 2.057
  • rocker satanist, taica !
    • Vezi Profilul
Răspuns #44 : Februarie 28, 2008, 09:28:13 a.m.
Imi permit sa vin cu o propunere pentru admini, cu rugamintea de a fi analizata si, daca se considera util si tehnic posibil, sa se faca modificarea propusa.

La rubrica "MEMBERS", introducerea unei coloane cu orasul de resedinta al user-ului. In felul acesta, foarte rapid putem identifica aglomerarile de membri. Pentru mine, recunosc, e destul de incomod sa aflu cati membri avem din Iasi sau din Timisoara. Mi-ar placea (dar asta banuiesc implica munca pentru unii) sa pot sa dau un "arrange by location"...

:oops: Cer prea mult?

In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.