Puncte tari si puncte slabe la Pug 206

Creat de Ovidiu, Ianuarie 17, 2008, 10:23:57 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kman

Noroc cu domnia ta care esti un monument (model ar fi prea putin spus), de on topic!!

TLGTLC

407SW are dreptate. Forumul acesta e mult mai permisiv dar totusi nu toata lumea e pbligata sa citeasca despre vinoasele mele. Nu ar fi nici o problema daca un domn moderator ar face curatenie si ar sterge posturile care nu au legatura cu subiectul. Mie imi ajung cele 2 topicuri in care ma pot etala chiar nu e nevoie sa ,,imbat'' tot forumul cu vinul meu. Imi cer scuze tuturor celor care au trebuit sa suporte poluarea topicurilor!

Kman

Lasa sa citeasca!
Asta ihi place romanului. Viata nene! NU imi pot imagina viata fara vinoase! Acu o sa ne ierte onorabilul cititior daca am mai luat pe aratura cateodata, dar dupa un pahar in plus.... :clap:
Plus ca o sa se termine si promotia asta de sarbatori la offtopic :devil2:

SportWagon

Citat din: K-man din Decembrie 19, 2009, 07:52:49 A.M.
Noroc cu domnia ta care esti un monument (model ar fi prea putin spus), de on topic!!
Merci. Ai dreptate ! Nu te contrazic.
Ofer consultanta in domeniul auto,

Kman

Cu placere.Intodeauna am dreptate!Nu ma contrazice.

rubin

Citat din: 407SW din Februarie 20, 2008, 11:58:17 P.M.
Voi sinteti fani peugeot, mai, si complici cu trust-ul pe deasupra. De masina nemteasa polo nu ati auzit?

:001_tt2: :clap:

206 are un design atat de reusit incat  si dupa 12 ani de la prima aparitie zici ca a fost gandita ieri ! E super tare. :biggrin:

Polo este o masina care inca mai cauta designul ideal si inca nu l-a gasit. De consum nu mai vorbim ca de ai un 1.2 si mergi in Bucuresti, masina germana te calmeaza cu un consum de 10-12 litri !!!



john32

206 e o masina ft reusita dpdv al fiabilitatii, motorul de 1,4 hdi ar fi ideal cu toate ca ar mai avea cateva prb
(furtune alimentare combustibil retur si conducte apa). consumul este ft mic, motorul e cel mai fiabil ansamblu al masinii :d

adybratulescu

Nu știu exact ce puncte tari are 206-le (ca de unul din cele slabe m-am lovit deja: puntea spate), dar mie unul  Ăźmi place la nebunie :clap:. L-am cumpărat acum 2 ani cĂąnd avea 72.000 și acum am cu el 92.000, dar mult mai bine, confortabil și Ăźn siguranța ma simt Ăźn el decĂąt Ăźn Volkswagenul pe care Ăźl am de nou. Oricum e o mașinuța care a ajuns la kilometri ăștia doar cu reviziile și 2 bielete, un cap de bara și o antena radio (urmează puntea), deși drumurile pe care a rulat Ăźn mare parte nu au fost deloc bune. Pana și plăcutele și discurile sunt cele originale, dar astea pana la următoarea revizie. Așadar unul dintre punctele tari eu as zice ca e fiabilitatea. Alt punct tare ar fi motorașul asta HDI, destul de fioros pentru mărimea lui, multora le-a plăcut cum "răcnește" el peste 3000 de turtii și cum ii Ăźnfige Ăźn scaun Ăźn depășiri (aici nu fac comparație cu mașinii de sute de cai, ci strict de mașini 1.4 de Logan, Chevrolet, Ford etc). De design nu mai vorbesc, ca s-a spus destule. Ca o concluzie, per ansamblu sunt mulțumit de ea.