Probleme enervante care aparent nu au rezolvare

Creat de cos_mj, Ianuarie 02, 2008, 09:03:49 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

basti77

Din ciclul "asa fac toate" prezint o problema care chiar se incadreaza in aceasta categorie.

Usile spate ating de caroserie. Daca utilizati usile zilnic o sa observati cum pe o mare distanta acestea ating de caroserie lasand urme. La utilizare zilnica aceste urme ajung pana la tabla  :-[

La 1 an am fost la Eurial Ploiesti cu aceasta problema in garantie, fiind prima masina cu aceasta problema sesizata lumea s-a adunat pe langa ea de parca era poleita cu aur. Directorul cel mare mai avea sa vina, in rest toti de la receptie, cei de la tinichigerie, vopsitorie si inca vreo 2 sefi erau sa vada si sa incerce sa rezolve problema.

Rezolvarea a tinut cam 2 saptamani (reglarea usilor) dupa care a inceput iar sa atinga. De atunci ma uit la toate modelele 207 in 4 usi sa vad daca ating usile si surpriza, "toate fac asa"  :-[

Solutie, venita din Franta cica, adoptata pe un Orange la Cluj parca, a fost aplicarea unui colant transparent pe caroserie in acele zone astfel ca frecarea nu se mai realizeaza tabla pe tabla ci tabla pe colant  ;D

Si pe feline207 sunt plangeri de acest gen si chiar am vorbit cu cativa posesori din Franta, Italia si aceasta problema exista si in service-urile de acolo.

O sa revin in cursul zilei de azi cu poze.

PgT4LiFe

Citat din: cos_mj din Ianuarie 14, 2008, 09:12:57 A.M.
Am gasit problema !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Sunt cele 2 beculete de desupra numarului din spate !!!!

Cred ca o sa le schimb peste o luma jumate cand o sa fac si revizia de 20.000 km.
Am si eu o intrebare cum naiba scoti becurile alea..lamureste-ma si pe mine...MULTAM!