Peugeot 307 cc - DORINTA ARZATOARE

Creat de Angel, Februarie 27, 2007, 12:05:47 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Angel

Mi-a mai spus cineva de Astra Twintop, dar am si eu micile mele ,,fixuri" si unul dintre ele este ca n-am fost niciodata fana Opel. E o masina care nu ma atrage, nu-l are pe ,,vino-ncoace" pt mine. Pana la urma si la masini e ca in dragoste, ,,nu e frumos ce-i frumos, e frumos ce-mi place mie"  ;D. Poate sa aiba superioritate fata de Peugeot in anumite privinte, insa daca nu simt chemarea cailor putere din partea ei  ;D...degeaba. In schimb cand vad cate un Peugeot cabrio pe strada, mai-mai ca-mi rup gatul uitandu-ma dupa el (si cate am vazut in ultima vreme... :P). Love at first sight! Asa ca parca totusi catre Peugeot ma trage mai tare atza. Un Peugot cabrio ROSU...ehe...visuri, visuri.  ;D

Plus de asta...de ce ma indreptati catre Opel, vreti cumva sa ma mut pe forumul posesorilor de Opel?  ::) E cumva vreo strategie ca sa scapati de mine?  ;D
Oamenii mă pot dezamăgi, dar nu mă pot ßnfrùnge niciodată

Dic84

nicidecum...doar imi spuneam parerea.normal ca cel mai frumos e ce-ti place tie.

Angel

Citat din: Dic84 din Mai 08, 2007, 02:22:50 P.M.
nicidecum...doar imi spuneam parerea.normal ca cel mai frumos e ce-ti place tie.

Glumeam, Dic84... ;D Multumesc pt recomandare ;)
Oamenii mă pot dezamăgi, dar nu mă pot ßnfrùnge niciodată

Gabriel

#33
1. Astra twin-top se bate cu fostul 206 Sw. Ma refer la clasa din care face parte. Cu 207Sw nu mai poate pentru ca Peugeotul a crescut si aproape ii ia locul lui 307CC. Deci comparatia Astra vs. 307 pica. Iar ca pret pleaca de la 23.000 euro, cu vreo 2.000 si ceva mai mult decat 307CC.
2. Eos, ce sa zic... parca n-as vrea sa cumpar o masina la 20.000 euro fara TVA care are in standard "cadru grila radiator si logo Volkswagen
  cromate" si sa aiba optionale "Covorase textile fata/spate" la pretul de 86 euro.
3. Prune Montecristo e chiar o culoare reusita. In Roman circula un 307CC culoarea asta si chiar imi place. Chestie de gusturi.

Catalinc7

Eu sunt de parere ca tot 307 CC e mai tare mai ales ca are 4 locuri utlizabile. Astra are doar 2, iar la eos nu prea stai bine deloc in spate. Eos e oarecum mai bun ca are tehnologie mai noua, dar la design nu e stralucita deloc.

Gabriel

Asta cu designul e o chestie de gust. Nici mie nu-mi place dar stiu cateva adolescente care se dau in vant dupa Eos. Intradevar, are tehnologie mai noua, dar lucrurile se vor remedia cu 308 CC. Avand in vedere ca Angel a spus in alta sectiune ca peste 1 an si ceva va cumpara alta masina, posibil ca pana atunci sa apara, iar dupa cum arata 308 in fotografiile facute de spioni, cred ca va fi frumusel tare.

Catalinc7

EOS are ceva ce va avea si 308 CC si imi place la nebunie: plafon transparent si trapa