Viteza maxima in 206

Creat de Ovidiu, Februarie 18, 2007, 03:05:05 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

viorel24

putin peste 190 am prins si eu ... 2 persoaner in masina ... asta pe autostrada , dar mai mult nu a vrut ... am mai incercat si tot asa :(

a_mic

Vad ca ai benzinara. Cat ai viteza constructiv declarata? Te intreb cu interes pentru ca vad ca esti din Pitesti, iar pe A1 exista intre cele doua orase o diferenta de nivel de cca 200 m. In aceste conditii, vei avea viteze maxime diferite in functie de sensul de mers (evident, daca ne referim la viteze maxime in mers pe distante de macar 20-30 km).
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Adipo

Ai reusit 190kmh cu 1.4 benzina (75CP)?!
Constructiv la 206 Sedan este 168kmh.
Membru cu Portbagaj! :)

mihaiescusolo

Salut, sa sti ca nu e o regula cu viteza constructiva a masinii, eu sunt inca un exemplu de genul acesta, lucrez pe un Mercedes C200 si viteza maxima constructiva e de 198 km/h si vreau sa va spun ca in Germania am reusit sa o duc la 220-225 km/h si ar mai fi putut doar ca a aparut alta masina in fata mea si a trebuit sa reduc viteza, deci ... cazuri si cazuri cu viteza asta constructiva