206 - editii limitate cu dotari deosebite

Creat de costin_dsm12, Noiembrie 05, 2008, 05:25:27 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

costin_dsm12

206 hach cu plafon panoramic????? nu-mi vine a crede!!! serios???? s-a produs asa ceva???(ma scuzati dar m-a coplesit uimirea)

@Gheko: te rog din suflet, arata-ne si noua niste fotografii, poze facute de pe bancheta din spate.
206 HDi, Nature will remember.

ventura

Eu zic ca s-a produs, doar ca nu prea a ajuns pe la noi. E raritate.

cristic

In Romania e raritate. In tarile civilizate sunt cam dese, un punct forte de vanzare.

Gheko

Nu ma prea pricep eu la poze si sunt facute cu telefonu. E model 206 Roland Garros din 2001, acuma eu asa am auzit ca s-au facut doar 2000 de exemplare, daca am fost mintit va mint si eu.:)

maryusdanyel

Habar nu aveam ca exista.Cred ca as fi fost in stare sa pariez pe chestia asta.
Foarte frumos.

Gheko

Exista :), in Timisoara sunt 2 sau 3 cu tot cu a mea.

Radon

Da, am vazut si eu una in Cluj, eram la et. 4 si am zis ca am vedenii. Dar era de-adevaratelea 206 cu plafon panoramic. Super tare!

costin_dsm12

Minunata masina!! Sa te bucuri de pavilionul vitrat cat poti de mult si sincer te invidiez pentru acel pavilion.
Foarte frumoasa si tapiteria.
206 HDi, Nature will remember.

Gheko

Va multumesc, la tapitarie e umpic aiurea deoarece pe sezut si spatar e piele intoarsa si se face tare aiurea de asta am pus huse in fata si perinite in spate, in rest e super ok si arata foarte bine.

Cloud no.75

@Gheko: Superba masina ! Superbe si jantele (modelul ala l-am avut si eu la fostul 206XS).
Nu cred ca gresesc daca spun ca ai printre putinele 206 FULL OPTIONS din Ro.
Roland Garros era echiparea de varf, dar venea standard cu jante de 14, piele, geamuri electrice fata spate. Tu ca optiuni, din ce vad, ai jantele pe 15 si plafonul. Altceva nu stiu sa se mai fi pus pe 206. Scaune incalzite si NAVI nu s-au pus pe 206
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




costin_dsm12

Navigatie s-a montat pe 206, dar cu display-ul de 307. Era o navigatie care necesita in permanenta CD-ul cu "harta", indicatiile fiind verbale si reprezentate pe display doar prin niste sageti. Au existat 2 modele de navigatie montate pe 206, dar doar RD4 a fost cel mai cumparat.
206 HDi, Nature will remember.

Cloud no.75

@costin: merci mult de info si poze. Chiar nu stiam de asta.

Senzori de lumina/ploaie s-au pus ? In manualul meu de 206 nu scria nimic de ei...
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Gheko

#12
Nu are senzori de ploaie sau nu functioneaza nu stiu exact ca cel care a dat anuntul scria ca are, de lumina nu, si din pacate nu are ecranul pe 3 randuri pentru computerul de bord in rest are cam tot ce se poate. :001_smile:
P.S. Incalzire in scaune scria ca are dar nu gasesc nici unde asa ceva, si intre scaune sub consola de la frana de mana are 2 mufe sau 1 nu mai stiu cate :001_smile:de culoare verde, care nu sunt legate la nimic, alea nu stiu pentru ce sunt si unde se leaga. :confused1:

Cloud no.75

Mergi la un service Pug sa-ti verifice pernele scaunelor pentru a vedea daca ai rezistentele. Daca da, atunci pe mufele alea se pun butoane pentru actionare
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




costin_dsm12

#14
Scaune incalzite au fost montate si au avut amplasate comenzile in doua locuri diferite. Primul mod de amplasare a fost in partea stanga a volanului, langa butonul de ESP, iar al doilea mod a fost intre scaune.

Senzorii de ploaie si lumina au fost montati, si intotdeauna impreuna. De asemenea s-au montat si spalatoare pentru faruri, dar fara a avea sistem Xenon.

PS: imi cer scuze dar nu imi mai gasesc toate fotografiile, asa ca voi pune doar fotografia cu primul sistem de actionare a scaunelor incalzite(scaun).
206 HDi, Nature will remember.