4007 in show room

Creat de SportWagon, August 15, 2007, 09:28:17 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

coyote

Cea din Otopeni e full piele pe interior? Coupe-ul din showroom de la Militari a fost tinut un pic descuiat, si acum pielea arata infiorator.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

Cloud no.75

Nu. E un premium-pack. Are stofa pe scaune
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




turbojack

Citat din: coyote din Iunie 02, 2008, 12:56:06 P.M.
....Coupe-ul din showroom de la Militari a fost tinut un pic descuiat, si acum pielea arata infiorator.

Pai daca masina de prezentare din showroom arata asa ,ce sa mai zicem dupa o utilizare cotidiana? :blink:
Este grav ce spui acolo,cu atat mai mult cu cat "piele" este o optiune costisitoare.

coyote

Nu, draga turbo, nu arata infiorator pentru ca e proasta pielea, arata asa ca se urca romanul in ea... Cu tot felul de capse, catarame de la blugi si alte obiecte de genul asta. Romanul imputit, care nu si-a mai spalat pantalonii de vara trecuta, care pateaza scaunele cand se aseaza pe ele. Nu zic ca ar trebui lasate incuiate, spun doar ca ii inteleg foarte bine pe cei carele incuie pe cele cu piele la interior.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

cos_mj

@coyote: replica cea mai buna era: Masinile cu piele inauntru sunt tinute incuiate pt ca n-ai cu cine domne !!!! Niste tzarani!    :oops:
Scot acidul din apa plata!

Kman

Eu ma indoiesc ca in show-room-uri intra "gura-casca" care vrea sa "tavaleasca" scaunele si banchetele din interior.
Fie sunt in cautare de masini, fie au masina in service si mai pierd vremea prin show-room.
Acum daca imi cumpar un Peugeot cu piele ar trebui sa umblu numai la costum sau in pielea goala?
Inteleg ca la un targ auto masina e mult "exploatata", iar cei ce "o calaresc" nu se gandesc ce pagube produc.
Intr-un show-room mi se pare de neacceptat aceasta situatie pentru o marca ca Peugeot. E bine stiut ca masina de show-room e expusa si iti asumi niste riscuri. In acest caz fie aduci o masina mai putin dotata fie iti iei masuri de siguranta. Nu cred ca pentru importator eu mare suma de bani un set de huse pentru masinile expuse.
Mi se pare cinic sa expui o masina si sa ingradesti accesul la ea. E ca atunci cand eram mici si aveam o jucrie: "Te lasa sa te uiti la ea, dar numai de la mine din mana daca vrei!!"

Aaaa...si eu ca roman ce am avut contact de cand am Peugeot cu Eurial cel putin atunci cand am fost la ei nu am avut romani nespalati si jegosi cu pantalonii soiosi!!
Si chiar de-ar fi plin show-room-ul cu compatriotii nostri de care pomenesti tot nu intelg decizia de tine inchisa o masina expusa. Mai bine nu o mai expui.


dadu

Asa e dar ingrijorarea e oarecum de inteles. Eu as lasa-o deschisa doar daca as stii de la inceput ca sunt dispus sa arunc 2000 euro pe fereastra fara ezitari, doar doar si-o lua unu` asa ceva.
Am norocul sa vad tot felul de oameni zilnic si daca ar fi sa le dau o nota in privinta increderii acordate, probabil ca n-ar fi nici un 5 din 10.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

Cloud no.75

In momentul in care in showroom iti intra tarani (termenul este folosit la propriu) nespalati in slapi si maio de plasa si in buzunarul de la spate au 10 randuri de chei si desfacatoare de sticle de bere si iti taie tapiteria, fura butoane si lipsesc guma de mestecat pe interiorul grilelor de ventilatie iti vine sa pui si alarme la masini ! Sunt un partizan declarat al incuierii anumitor masini si descuierea lor doar cand omul de vanzari ii prezinta unui potential client masina.
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Kman

Cu conditia draga Cloud ca atunci cand un posibil cumparator (care iese din tiparul descris mai sus), trage de usa incercand sa deschida masina si dandu-i tarcoale sa se catadicseasca cineva de la vanzari sa il bage in seama cu o intrebare.

Cloud no.75

Corect K-man! Ai completat perfect ceea ce vroiam sa spun.

Fara sa fac reclama nimanui, dar in Otopeni clientul chiar e bagat in seama. Sau schimbat multe in ultimul an pe acolo, pe la vanzari...
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Kman

Probabil ca exista cinva capabil, care chiar doreste sa vanda.
Macar stii ca ti-ai facut datoria de vanzator in ceea ce te priveste, pentru ca dupa aceea nu mai depinde de tine decat intr-o foarte mica masura.

coyote

Sunt total de acord cu voi doi. Ori sa nu se expuna astfel de masini, ori sa sara echipa de vanzari pe potentialul cumparator (spalat ;)) ) imediat ce incearca sa studieze masina indeaproape.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

a_mic

Scuze de off dar, nu ma pot abtine: samponu', peria de sarma si furtunu' de incendiu pe potentialu', fratilor!  :clap:
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Kman

Ori ai scapat de control coane amic si de bucurie faci derapaje putin controlate?

marius.v

Citat din: a_mic din Iunie 05, 2008, 09:20:40 A.M.
Scuze de off dar, nu ma pot abtine: samponu', peria de sarma si furtunu' de incendiu pe potentialu', fratilor!  :clap:
Daca is niste fatute tinere si nu prea imbracate, subscriu la ce a zis a_mic. :clap: :001_wub: :001_tt2: :blushing:
Sa ne spele bre, ca le spalam si noi! :001_tt2:
Si derapajele is total necontrolate, nene administrator!!! :crying: :blink: :ban:
Oricum daca-i showroom sa fie showroom, ca totusi nu suntem in Afagnistan sau in Irak!
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine