Viteza maxima atinsa cu 207-ele

Creat de rara, Octombrie 22, 2008, 11:59:49 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

rara

Hai sa vedem, care si cum am mai incalcat legea. Va rog sa mentionati motorizarea pentru o monitorizare mai buna. Incep eu:

1.6Hdi 90 CP. Viteza maxima atinsa de 165 km/h. Problema e ca pana la viteza asta trage constant. NU am avut drumuri unde sa merg mai repede. :oops:


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

smardu

206 1.1E 168km/h cu 3km/h abatere pe GPS
207 1.6E 200km/h dupa un mertz pe DN1 si cu siguranta trece de aceasta valoare, cu putin ce-i drept.

coyote

230, moment in care intra limitatorul de turatie intr-a cincea. Cutie frantuzeasca... Motorul mai putea, dar nu mai am trepte.
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

dadu

When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

tnt


costin_dsm12

Cu un 207 normal nu poti ajunge la viteza asta pentru ca gradatiile la vitezovetru se termina undeva la 210-220 km\h. Asa ca, cu siguranta la RC.
206 HDi, Nature will remember.

dadu

A mai avut unul si nu era deloc normal. :laugh:
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

tnt

Si crezi ca avea acul la maxim si viteza o lua de la GPS?  :001_tt2:

dadu

#8
Da. Gasesti filmele pe youtube.

Va rog sa reveniti la topic.
When you set out for Ithaka,
ask that your way be long!

coyote

La cel HDI, mai sus de 210 nu a vrut niciodata... Ceea ce ati vazut pe Youtube era o masina mult mai modificata decat a mea...
Road-runner: BIP BIP!
Coyote: lol
Proud owner of Peugeot 207 RC / 107

vlad_207

Eu am mers cel mai mult cu 175km/h nu prea usor atinsa viteza, dar nici n-am fost curios sa vad cat mai merge, ca inca mai urca ceasul.

popesculiviu84

Am un 207 1.6 motorina si am ajuns la 200 km/h ea ar mai fi vrut dar .....

GunSon

Bucuresti-Drajna 190 km/h constant. Luna iunie, interval orar: 22:10-22:45. Incarcatura: subsemnatul, sotia si copilul, bagaje pentru 3 persoane x 2 zile. A fost viteza cea mai mare atinsa cu masina actuala; mai aveam pedala - probabil nu mult - dar nu am avut ocazia sa incerc. Dupa prima deplasare pe care o fac singur pe un drum bun, liber si suficient de lung, revin cu un update.

AIR

Nu crezi ca familia valoreaza mai mult decat 190km/h? :crying:
Scuze de offtopic dar mi se pare inconstienta sa gonesti cu toata familia poate "spre alte spatii".
:death:
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

GunSon

#14
Valoarea celor dragi nu poate fi cuantificata in km/h.
Dar, poti sa ajungi la "alte destinatii" circuland cu 60 km/h sau poti sa ajungi mereu acolo unde ti-ai propus circuland cu o viteza decenta raportata la masina, conditii de drum, conditii meteo etc. Acolo unde s-a impus, am circulat si cu 20 km/h in afara localitatii. Daca ai citit cu atentie, sunt convins ca ai observat, probabil, ca am mentionat faptul ca mai aveam pedala dar m-am oprit acolo unde am simtit ca nu "sar calul" si ca 190 km/h este viteza maxima atinsa cu masina despre care discutam. Am condus destul de des, pe drumuri mult mai bune, cu viteze mai mari si de fiecare data am ajuns la destinatie. Am permis de conducere din '92 si cred ca am trecut de milionul de km fara sa lovesc o vrabie; sunt permanent constient ca la viteze mari nu trebuie sa gresesti de doua ori dar repet: a conduce in siguranta nu intotdeauna inseamna a conduce incet si in niciun caz nu se rezuma la acest aspect.
Apreciez, totusi, bunele tale intentii si iti multumesc pentru ingrijorarea manifestata.
Cu scuzele de rigoare pentru continuarea OT-ului inceput in postul anterior, va doresc tuturor o zi minunata.

L.E.
Ca sa renuntam la atmosfera incordata:
Da, cred ca familia valoreaza mult mai mult decat 190 km/h dar in acele momente masina era incarcata, batea vantul din sens opus deplasarii si 190 km/h a fost maximum pe care am putut sa-l obtin; mai mult nu s-a putut...
;)