Scut plastic spate

Creat de elipsys, Mai 29, 2008, 07:01:35 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

elipsys

Dupa lungi investigatii asupra unor zgomote ciudate la trecerea peste denivelari am ajuns la concluzia ca sursa lor ar fi scutul acela de plastic de sub masina, din spate. Am observat ca se cam balangane si loveste podeaua. Am rugat pe cineva sa miste de scutul acela cand sunt in masina si parca zgomotele erau identice. Habar n-am care-i rostul acelui scut de plastic acolo....
Repet: zgomotele se aud doar la denivelari nu si la gropi. :confused1: Probabil atunci trepideaza scutul...
Mai are cineva asa ceva? Sau poate fi altceva?  :blink:

tnt

Vezi ca si rezervorul e de plastic si se si misca. La plasticele din spate (mai in spate decat rezervorul) e posibil sa le poti prinde cu niste chestii dealea de plastic cu care se prin firele electrice. Cat despre rezervor.. face galagie numai cand se apropie de gol.. pe la 10 litri pe drum cu denivelari.

elipsys

#2
Ca sa ma conving, am bagat intre scutul acela si podea niste celofan (buble), cam pe unde mi se parea ca bate (in special partea dreapta) si nu se mai aud zgomotele . Banuiesc ca e ceva slabit...(Am mai vazut si niste coliere de cauciuc pe dedesubt).    :confused1:
Am sa ma duc la cineva cu rampa sa ma uit pe dedesubt. Cat despre rezervor.... am inteles ca si la C4 e cam aceiasi problema, dar pana acum, cel putin la mine, nu a facut urat...
Multumesc

Mihai B

   La mine aceleai simptome la denivelari, mai ales iarna. M-am uitat pe sub maÅƾinĂ„Æ’ Åƾi am vĂ„Æ’zut cĂ„Æ’ protecÅ£ia pentru telescopul spate stùnga(practic a tijei acestuia; e un burduf de plastic cauciucat) cĂ„Æ’zuse Åƾi culisa pe telescop. La temperaturi scĂ„Æ’zute acea protectie se intĂ„Æ’rea Åƾi producea acele zgomote la trecerea peste denivelĂ„Æ’ri. L-am fixat ßn locul lui (partea superioarĂ„Æ’ a telescopului) Åƾi de atunci nu am mai auzit nimic.