Costuri exploatare

Creat de Radon, Februarie 12, 2007, 10:58:15 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

marius.v

Fericiti cei iesiti din garantie! :angel:
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

sorin-307sw

salut iarna asta din cauza inghetului cred mi s-a dus unul din telescoapele portbagajului de la 307 sw-ulmeu.Stie cineva ce pret are un set si eventual un importator de piese auto cu preturi rezonabile?
Ar mai fi si varianta de la un parc de dezmembrari, c redeti ca se merita?
mersi

Kman

Se merita orice este ieftin si bun  ;)
Nu conteaza ca e de la dezmembrari.
Incearca la Augsburg vezi ce scoruri au comparativ cu pejo

theprince

Ieri am facut revizia de un an.
Schimb de ulei, filtre (ulei, aer, polen) plus manopera - 413,ceva lei :)
Fara filtrul de aer si cel de polen (pe care eu am vrut sa le schimb), ar fi costat vreo 300 de lei.
Le-am zis ca as vrea sa imi schimbe si stergatoarele, ca nu imi place cum sterge cel de la sofer. Ar fi costat 150 de lei bucata cu tot cu manopera !  :o  Am zis pas!
Din cele semnalate de mine, una a rezolvat-o "expertul", cealalta e in curs de rezolvare:
1.am zis ca imi baraie boxa din usa de la sofer. S-a rezolvat simplu: (Dom'le, nu e scule de discoteca). Rezultatul l-am descoperit pe drum - umblase iexpertul la reglaje si se auzea mai mult pe partea dreapta. :)) Tare, nu? Noroc ca nu ma deranjeaza prea rau...
2.am zis ca nu semnalizeaza faptul ca pasagerul din dreapta nu are centura pusa. Rezultatul: cauta sa vada daca exista piesa in tara, daca nu vor face comanda. Se strica extrem de rar, nu s-a mai intamplat la nimeni pana acum. Eu asa am cumparat-o !! :))
Incepe sa imi placa dragonita mea din ce in ce mai mult ! :)

Radon

Citat din: theprince din Aprilie 13, 2007, 10:55:04 A.M.
2.am zis ca nu semnalizeaza faptul ca pasagerul din dreapta nu are centura pusa. Rezultatul: cauta sa vada daca exista piesa in tara, daca nu vor face comanda. Se strica extrem de rar, nu s-a mai intamplat la nimeni pana acum. Eu asa am cumparat-o !! :))
din cite stiu eu, nici nu semnalizeaza decit centura soferului ! :o asa ca nu vad cum ar putea sa-ti schimbe o piesa defecta care nu exista, decit daca ai tu vreo optiune in plus de care nu stiu eu.
desteptati-ma si pe mine va rog, daca cumva gresesc, ca nici la mine nu a semnalizat vreodata centura pasageruluji din dreapta.

theprince

Nu stiu ce sa iti zic. Eu am intrebat de ce nu merge, tipul de la receptie a intrebat la randul lui un inginer daca exista optiunea asta la masina mea (e varianta T6) iar acesta a confirmat. Pe foaie imi apare la constatare - piesa defecta... restul am scris mai sus.

Dic84

schimbat sonda de temperatura(intra in catalizator)

500 RON pret cu tot cu TVA+manopera

Kman

Citat din: Radon din Aprilie 13, 2007, 12:46:30 P.M.
Citat din: theprince din Aprilie 13, 2007, 10:55:04 A.M.
2.am zis ca nu semnalizeaza faptul ca pasagerul din dreapta nu are centura pusa. Rezultatul: cauta sa vada daca exista piesa in tara, daca nu vor face comanda. Se strica extrem de rar, nu s-a mai intamplat la nimeni pana acum. Eu asa am cumparat-o !! :))
din cite stiu eu, nici nu semnalizeaza decit centura soferului ! :o asa ca nu vad cum ar putea sa-ti schimbe o piesa defecta care nu exista, decit daca ai tu vreo optiune in plus de care nu stiu eu.
desteptati-ma si pe mine va rog, daca cumva gresesc, ca nici la mine nu a semnalizat vreodata centura pasageruluji din dreapta.

The Prince are t6 asa ca .........

Radon

Citat din: K-man din Aprilie 15, 2007, 10:21:33 A.M.
The Prince are t6 asa ca .........
Eu am mai tot zis ca daca nu se specifica in mod clar modelul de masina se pot isca tot felul de confuzii... :( de un' sa stiu io ce T are theprince? gresit am presupus ca e ca al meu...  :P

theprince

Stai linistit. Nu m-am suparat pe tine. :P

Marmota

Revizie de 15K - 875 ron  :(

theprince


Marmota

Citat din: theprince din Aprilie 16, 2007, 11:12:01 A.M.
Nu ai dat cam mult? ???

posibil dar daca atata au cerut.....ce puteam sa fac :(

Radon

interesant de detaliat ce ti-au bagat in banii astia... in mod niormal nu trebuie sa coste mai mult de 500-550 roni. sa-ti mai fi schimbat si altceva fara sa-ti spuna?

marius.v

Revizia de 15k a costat 300 RON.
Nu s-a schimbat filtrul de aer.
Ai dat cam mult!
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine