Peugeot 206 - placute de frana cu senzori?

Creat de klausstan, Martie 13, 2010, 01:21:47 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

klausstan

Am un Peugeot 206 1,4 HDI din 2003
Seria: VF32A8HXF43024756
Cod motor 8HX

Ma intereseaza sa stiu dak exista placute de frana fata cu senzor de uzura pentru acesta masina pentru ca cineva mi-a zis ca nu exista dar pe unele site-uri gasesc la vanzare. Si nu as vrea sa fie diferite.
Are cineva?
Oricat de mica ne va fi leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!

turbojack

Pentru aceasta motorizare s-au montat 3 sisteme de franare fata:Bendix,Bosch si Girling,care difera ca forma si dimensional.La achizitie trebuie doar specificat sistemul de franare si "cu/fara" senzor,sau metoda cea mai sigura este demontarea placutelor si comandate altele noi identice.

klausstan

M-am interesat si pentru modelul meu nu s-a prevazut si posibilitatea de a avea senzori pe placute. A trebuit sa cumpar fara senzori pentru ca doar asa se gaseau
Oricat de mica ne va fi leafa, noi tot vom munci mai putin decat ne platesc ei!

turbojack

Anterior nu am specificat un element esential: respectivii senzori de pe placute trebuie sa aiba corespondent in instalatia electrica a masinii.
Daca nu ai la ce sa legi acel cablaj de la placute,senzorul ramane doar un element decorativ .

Racer

Salutare, a trebuit sa schimb si eu la 206 placutele si discurile de frana fata. am o intrebare: este important cum montez placutele de frana? am vazut ca pe cutie sunt 2 part numbere,dar eu le-am pus aleatoriu? m-am uitat si nu am vazut nici o diferenta. Cum trebuie puse corect si de ce? Multumesc.