De ce tocmai Partner?

Creat de zozo, Mai 18, 2007, 09:53:47 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kman

Cred ca si cel de 90 de CP are intercooler

rara

Corect, motorul de 1.6 hdi de 90 cp are intercooler. Cel putin pe 207. Dar nu cred ca au facut modificari in acest sens daor pentru partner, vaduvindu-l de acest beneficiu. Nu e cost-efficient.


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

AIR

Ceea ce am vazut la Partnerul model M49 asa cum este al meu si al lui rara, aveau motoare atunci de 2,0hdi 110cp.
Nu am vazut atunci motoare 1,6hdi 110cp montate la modelul M49 la Partner, posibil sa existe eu nu am vazut.
Stiu insa ca acea motorizare e disponibila sigur la Partner Tepee, dar nu stiu daca se aduce in Romania asa ceva.In Germania, Franta sigur e disponibil...asa ca cei care doresc aceasta motorizare si eventual nou nu au decat sa isi importe personal :crying:
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

Cosmin S

Va multumesc pentru lamuriri!

Traiam cu impresia falsa ca 1,6 HDi este un singur motor, dar care este limitat artificial prin diferite procedee. (Ca analogie - nu stiu daca se aplica, dar incerc - toate procesoarele dintr-o anumita gama sunt produse identic, dar se limiteaza la o anumita frecventa sau se dezactiveaza niscai nuclee, in functie de cerintele de piata...).