Main Menu

JBL vs. BOSS vs. altele

Creat de turbojack, Februarie 12, 2008, 08:13:06 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

turbojack

La toti ne place sa ascultam muzica in masina.
Linia  finala a instalatiei audio sunt difuzoarele,cele ce dau calitatea auditiei.
Care au cel mai bun raport pret/calitate?

In masina am 8 difuzoare,din care cateva incep sa cedeze (Rammstein,bata-l vina  :001_cool: ),asa ca m-am gandit sa reimprospatez stockul.
La o prima evaluare,m-am oprit asupra  JBL de 350W  (89 euro) si BOSS de 350 W (69 euro) ,ambele cu membrana metalica,care la BOSS este de culoare rosie,o minunatie,insa diferenta de pret nu ma lamureste pe deplin asupra calitatii.
Ce experiente aveti cu aceste marci?
Pe fata,in usi am pe langa cele mari Blaupunkt,si o serie mai mici JBL ,din care unul incepe sa bazaie.  :crying:

mjustin

#1
Ai gasit cumva si Bose? Ce preturi ar fi la aceasta marca pe acolo? As opta intre JBL sau Bose daca ar fi sa ajung sa inlocuiesc linia audio.

tnt

Eu pe 106, pe placa din spate am avut 2 JBL-uri de cate 150W bucata. Impreuna cu unitatea Pioneer, faceau o treaba excelenta. Fidelitatea era trasa in jos de boxele Pioneer de pe fata, pana s-au ars, si am ramas cu JBL-urile. M-au costat cca. 50 euro bucata si faceau toti banii. De tub de bass nu am avut nevoie pentru ca portbagajul era incinta de bass.