DVD Player+TV tuner varianta auto

Creat de Dic84, Mai 08, 2007, 10:51:46 A.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Dic84

ca tot s-a deschis acest SB am si eu o intrebare.Care stie un DVD player cu TV tuner incorporat?Ma intereseaza sa fie nou si sa nu fie cu unitate separata pt DVD.Cel mai bine m-ar avantaja unul gen casetofon care sa-l pun in locasul de sub casetofonul original al masinii sau daca nu,unul gen plafoniera.Ideea e ca am cam cautat gen casetofon si nu prea gasesc sa aiba DVD+TV TUNER incorporat si sa mai fie si dintr-o bucata.Daca auziti ceva sau vedeti pe vreun site de specialitate dati-mi si mie de veste,pls.merci

turbojack

Varianta care vrei ,este demult pe piata ,iar preturile incep de la 600 euro (marci no name).
De cind tot ataseaza colegii nostri de club tot felul de piese muzicale video, ;D  ma gindesc serios sa-mi achizitionez si eu unul,insa in varianta de format laptop (am deja locul in bord ,prestabilit).

Dic84

Citat din: turbojack din Mai 09, 2007, 01:55:03 A.M.
Varianta care vrei ,este demult pe piata ,iar preturile incep de la 600 euro (marci no name).
De cind tot ataseaza colegii nostri de club tot felul de piese muzicale video, ;D  ma gindesc serios sa-mi achizitionez si eu unul,insa in varianta de format laptop (am deja locul in bord ,prestabilit).
pa exact asa vreau si eu...daca auzi ceva sau daca gasesti pe vreun site da si mie de veste.mersi

turbojack

#3
Citat din: Dic84 din Mai 09, 2007, 04:50:21 P.M.
pa exact asa vreau si eu...daca auzi ceva sau daca gasesti pe vreun site da si mie de veste.mersi


Presupun ca de asa ceva ai nevoie: http://www.mp3playerstore.com/stuff_you_need/dvd/DVD-818b.htm

Nu as vrea sa fie luat ca reclama aceasta adresa ,ci doar ca exemplu.

Dezavantajul este ca il poti lovi foarte usor in faza cu ecranul extras ,caz in care se distruge mecanismul de fixare.Am discutat problema si cu alte persoane si sint de acord ca sistemul nu este foarte fiabil ,decit daca aparatul este instalat cit mai sus posibil,in bord.
Am montat citeva aparate de acest gen si a trebuit in citeva cazuri sa scurtez maneta schimbatorului pt. a nu lovi ecranul ,cind schimbi in 1-3-5.

Dic84

exact...dar vreau si TV TUNER la el.sa-mi prinda posturile TV...macar pe cele locale.mai vezi un meci una alta.dar da,aia era ideea.Am gasit si la noi destule.dar sunt putine care au totul incorporat si sunt si mai putine cu TV tuner incorporat.Daca ai bani multi gasesti orice.dar eu vreau ceva de genul NO NAME si cu bani putini.

mjustin

parca vazusem ceva in metro, caut pliantul si revin cu detalii