206 - Modificari interioare

Creat de 78ATI, Septembrie 14, 2007, 11:12:44 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri şi 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

78ATI

Niciodata nu am stiut pentru ce este creeat panoul din consola centrala sub forma unui buzunar orientat inspre pasager. Vara aceasta cand am fost la munte aveam nevoie de o "tripla" pentru alimentarea unuor incarcatoare pentru diferite "utilaje"...asa ca m-am gandit, ca un mod de a elimina stresul schimbarii locului de munca (odata cu data de 17.09, voi incepe si eu scoala), sa ii dau o intrebuintare acelui buzunar, nu numai cea de a depozita praf:
Sper sa placa ceea ce a iesit:




Sper sa nu trebuiasca sa ghiciti ceea ce este :)
We don’t see things as they are. We see them as we are. (Anais Nin)

mjustin

unde era aceasta piesa? chiar aveam nevoie de o alta priza :clap:

78ATI

este paralel cu frana de mana (locul unde se articuleaza aceasta) in partea dreapta (pasager).
Imi pare rau ca nu am facut o foto inainte de a o modifica!
We don’t see things as they are. We see them as we are. (Anais Nin)

mjustin

 :oops: acum m-am luminat, DAR la mine este diferita aceasta piesa, mai precis are un gol in care pot depozita chei sau monede(daca vrei pun poze)

78ATI

Te rog puen fotografii!
...eu prin ceea ce am facut, tocmai am modificat acel POKET! Este umplut astfel incat sa montez respectiva priza. Mie nu imi folosea decat ca depozit de praf.
Am modificat ..mesterit pilit finisat vopsit, si a rezultat ceea ce vedeti in poze!
We don’t see things as they are. We see them as we are. (Anais Nin)

mjustin

acum vad ca esti interesat de poza(o sa incerc sa pun)
parerea mea ca un alt loc potrivit ar pe placuta cu butoanele de la geamuri, in fata lor unde la unele modele este butonul de reglat oglinzile electrice(cred ca ar fi locul potrivit)

78ATI

Citat din: mjustin din Octombrie 10, 2007, 10:36:22 P.M.
acum vad ca esti interesat de poza(o sa incerc sa pun)
parerea mea ca un alt loc potrivit ar pe placuta cu butoanele de la geamuri, in fata lor unde la unele modele este butonul de reglat oglinzile electrice(cred ca ar fi locul potrivit)

Din pacate tin sa te anunt ca locul respectiv "ar fi" insa nu este. Motivul: Acolo este insasi ansablul butoane, iar in cazul celor cu butoane cu impuls este parte din electronica ce asigura functionarea acestora.
Acolo, in ce mai bun caz se poate instala un buton gen "telecomanda" pentru proiectoare, sau "NOS" insa nimic din ce ar insemna un montaj pe adancime...cum este priza de 12V.

Se pot gasi alte locuri mai mult sau mai putin ingenioase: In torpedou, pentru "incarcari stationare", sau de ce nu in consola mediana spate...
We don’t see things as they are. We see them as we are. (Anais Nin)

mjustin

in consola mediana spate?
nu am gasit(inca) un loc acolo care sa fie si metalic(pt.o prindere rigida si pt. a disipa caldura eventual), ma poti ajuta cu idei?

78ATI

nu iti trebuie ceva metalic!
Chiar ansablu priza/bricheta asigura o termoizolare...(invelis din teflon sau ebonita).
Se poate gasii un loc foarte frumos undeva deasupra franei de mana usor in dreapta acestiea. Insa trebuie desfacuta consola...modificata...si facut montajul...nu e ff greu...o placa de material plastic...ca si suport intaritor...o gaura apoi din "spaclu" se modeleaza din baton de material plastic forma exterioara sau eventualele asperitati...
finetea o poti face cu un chit poliesteric, dupa ce in prealabil ai tratat materialul plastic pentru aderenta!
We don’t see things as they are. We see them as we are. (Anais Nin)