308 Premium 1.6hdi BVA

Creat de Cloud no.75, August 05, 2008, 12:59:50 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Cloud no.75

Merci de urari...

Ar fi mers un cruise control, dar nu prea avem autostrazi in tara, iar pe interurban clasic ma feresc de asa ceva, e prea aglomerat
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




marius.v

Domnu cloud, felicitari si cati mai multi km fara probleme.
Poate ma lasi si pe mine candva sa vad cum merge, ca imi cam face cu ochiul.
Ca la drive test la vreo reprezentanta, nici vorba.
M-a cam pus pe ganduri.
Oricum arata foarte bine.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Dior


  Superba masina. Felicitari si multi km fara probleme. Poate candva or sa se mai faca si intalniri pana plec din tara ca tare as vrea sa-ti admir masinuta.

Kman

O masina superba cu un grup motopropulsor de exceptie. Felicitari si sa-ti faca asteptarea usoara pana vine coupe-ul!!
Norule trebe sa ne vedem sambata!!!

Cloud no.75

#19
Multumesc de urari baieti...

Dupa inca 100km tot noaptea si tot prin Bucuresti am mai observat urmatoarele:

1- geamurile electrice sunt secventiale si pe fata si pe spate (nu scrie in oferta)

2- Cutia BVA e un fel de 6 in 1, adica:
a - poarta Auto (adica Drive de la celelalte cutii, modul lejer, economic, soft)
b- poarta Sport
c- poarta Manual non Sport - schimbi secvential, dar esti in gestiune soft
d- poarta Manual Sport - secvential, dar gestiune sport
e- mod Padele non Sport - schimbi cu padele, dar gestiune soft
f - mod Padele Sport - schimbi cu padele in gestiune sport

Aseara m-am vazut cu Alehandro, asa ca a fost un prilej bun sa se priveasca leutii in ochi :clap:

Premium Pack vs. Premium - imi lipseste doar plafonul si volanul in piele ca sa fie Premium Pack, in rest vad ca am reusit sa o burdusesc cu toate optiunile care la Premium Pack sunt standard. In plus am scaunele incalzite si cutia auto, in timp ce Alehandro a optat pentru jante de 17.

1.6 THP 150cai vs. 1.6 HDI 110 cai...

Am facut cate un drive-test cu fiecare masinuta si apoi un foto-shoot.

Vezi mai jos:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Cloud no.75

#20
si inca 2 ca sa vedeti zona schimbatorului:

Stiu ca voi enerva pe unii, dar iarasi voi spune ca dizelul se cupleaza perfect cu automata, fie ca se numeste DSG, robotizata sau tiptronic...

E fantastic cum masina isi arata polivalenta. Spre exemplu cand am plecat de acasa, am condus mai alert si am ales Sport: slalomul printre benzi era joaca de copii, motorul era tinut perfect in ture, intre 2800 si 3400rpm si se simtea excelent. Pe dealul de langa Casa Poporului m-am jucat cu padelele: excelent simti masina, face excat ce vrei tu, tu stabilesti cand se schimba treptele. Inca o chestie super: la franare, chiar in modul cu padelele nu trebuie sa schimbi im jos, doar franezi si schimba singura. Trebuie sa schimbi doar in sus, daca ti-e lene, nu trebuie sa retrogradezi... :clap:

Nopatea, tarziu, eram obosit asa ca am ales Auto si rulam lejer pe bulevarde la 1800rpm...Motorul nu se aude deloc, nu se simt vibratii. Cu geamul descis auzi doar sunetul gumelor pe asfalt  :clap:

Ce poti sa-ti doresti mai mult decat aceasta polivalenta ?

@marius & k-man: la cum va stiu eu, daca faceti un drive-test cu asa, v-am bagat mortul in casa, mai ales tie marius, dizelar convins.... :001_tt2: :001_tt2: :001_tt2:
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




costin_dsm12

Ce sa zic, frumoasa priveliste.... :001_tt1:

Ati reusit sa ma faceti invidios :001_unsure:, sper sa ajungeti si prin nordul tarii sa ne minunam si noi de leutii vostri :001_tongue:
206 HDi, Nature will remember.

Kman

Lasa nu avea tu grija mea si a lui marius.
Mortu in casa nemortu in casa imi e gandul de mult la o robotizata si chiar imi doresc sa vad cum "se misca".

Radon

Ma bag si io la drive-test! Ioi ce ma mananca deja!

Cloud no.75

He, he, vedem cum le rezolvam pe toate...
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




mjustin

Pai sa se faca inscrieri si programari la drive test  :biggrin: .

ventura

Merge si cu pile? Hai ca eu sunt brasovean de-al tau. Si merg si cuminte cu masina.

elikratos

#27
Multumim cloud pentru un nou review in stilu-ti caracteristic. Sper sa am sansa unui frugal drive test cu jucaria, candva.
Subscriu la parerea ta cum ca diesel-ul merge de minune cu o cutie - sa o numim generic - automata. Am resimtit ca delicioasa combinatia tdi 140cp + dsg in timp ce tsi 170cp + dsg m-a cam aiurit si descumpanit...
Overall, insa, te-ai desprins de prea mult timp de ale benzinei - diselake care esti diselake  :001_tt2:  - ca sa nu resimti o 'jena' fireasca atunci cand te reintalnesti cu otto pentru cateva clipe...

Dior


  Eu vreau macar o plimbare in porbagaj ca sincer sa fiu auto+V6HDI nu mi-a placut deloc. Oricum frumoase masini aveti si sper ori sa va prind pe drum ori sa ne vedem la o intalnire inainte de sfarsitul lunii. Oricum din cate zici tu pe modul sport o tine in 2800-3500 deci pierde tot cuplul si foloseste cp aiurea RAU.

Vlad01

Nu prea pierde cuplu sa stii, am acelasi motor pe manuala si pana in 3500-3800rpm trage chiar bine (307).