a_mic: P206, 1.4HDi, r. Lucifer, comp. bord

Creat de a_mic, Februarie 12, 2007, 03:26:57 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

andrei

Nor are dreptate. In oras nici eu nu prea reusesc sa bag a 4-a prea des. Doar seara dupa 8-9, pe strazi cu 2-3 benzi, etc.

Eu la turatia la care ar trebui sa bag a 4-a as cam avea 70-75 la ora... dupa care in a 4-a as fi imediat la un 80 - ceea ce nu prea se poate intampla in oras.



Andrei
Peugeot 206 Starline, 1.6 HDI FAP, gris cendré, ESP, pack aluminium, 195/65/R15, Iulie 2006

Cloud no.75

Andrei: omule cum sa bagi a 4-a la 70 ???????? omori motorul. Sub 80-90 nu ai ce sa cauti intr-a 4-a, iar 5 ii dai peste 110-120....

O inveti mult prea lenesa si ii colmatezi turbina si injectoarele....Vai de motorasul tau daca continui in ritmul asta...

Eu cu TDi in oras nu i-am dat 4 sub nici o forma...

Ce ii explicam lui Bejay era la BENZINA !!!
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




andrei

@Nor

Cand mai esti prin Bucuresti poate facem un drive...




Andrei
Peugeot 206 Starline, 1.6 HDI FAP, gris cendré, ESP, pack aluminium, 195/65/R15, Iulie 2006

a_mic

I'm back. Nu brux dar, parca se insenineaza si pe la mine. Bine v-am regasit !
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

ventura

Citat din: a_mic din Iulie 10, 2007, 08:02:17 A.M.
I'm back. Nu brux dar, parca se insenineaza si pe la mine. Bine v-am regasit !

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Buey .. pe unde ai umblat? Ne-ai lasat cu ochii in soare?

Radon


a_mic

Daaaa....am cam umblat "lerla", vorba "fostei mele viitoare". Ca sunt la jurnal de bord, si ca sa nu-mi iau ban ca un greenhorn, sa ma destainui...

Deci: revizia la 105K in militari: "aveti probleme cu puntea spate"...gandex si merg la Autofix: "n-aveti probleme cu puntea spate"...pe la 117k parca aud ceva la spate....revizia la 120k la pitesti: "parca aud zgomot la spate", "da, probleme brat dreapta punte spate"...gandex si merg la autofix: "n-aveti probleme la punte spate in schimb, bielete antiruliu si bielete de directie...posibil sa auziti zgomot de la ele". Le schimb, (ca meritau fiind deja "clopotzei") dar.... zgomotul se accentueaza... devine boncanit fioros... ITP si chiar vad miscarea la bratul dreapta spate. Concluzia, voi merge la autofix pentru reparatie (ca-i mai ieftin). Va tin la curent. Ar trebui ca poimaine sa o duc.
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

a_mic

In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

a_mic

Concluzii: punte noua.... si daca am noroc, pot pleca cu ea in we....
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Ovidiu

Aha! Rulmentii din punte? Cat costa reparatia?
Eu nu sufar de nebunie...ma bucur de ea in fiecare minut!

a_mic

vezi ca am detalii pe "suspensii", multumita lui Turbo
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

a_mic

Am peste 1000 cu "noua" mea punte spate si ma simt tare bine intr-o masina extrem de silentioasa desi, tocmai a implinit 125 k. Urmeaza un lung repaos pentru ca o duc intr-o "statiune de odihna si tratament", adica la mare in 2 Mai ! Acolo, va sta cumintica si aproape nemiscata pret de 5-6 saptamani :)
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Radon

ca si stapanul, de altfel...  :boat:
a_mic-ule, ai grija unde o asezi la repaos, sa nu o muste vreo vaduva neagra !  :shuriken:
si poate in tot repaosul ala, gasesti si vreo tzava de net, sa ne mai livrezi impresii sau aventuri, sau iar ne lasi cu ochii in soare, pina s-o rugini frunza?

a_mic

@Radon: "ca si stapanul, de altfel...  "

Hmmmm....asa ma stii tu ?  :oops: ca mi-am dat arama pe fata.... ;)

Sper sa gasesc si sa va mai povestesc...
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Kman

OFF-- Bine mai amicitzia dvs.......sa disparetzi asa ....rusinica...acu bine ca esti back!!