4TuningDAYS CLUJ la Iulius Mall - 17-18 MAI 2008

Creat de turbojack, Aprilie 15, 2008, 08:59:37 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

turbojack

Salon de tuning, show si drift si curse de viteza.Din sumar:
-Expozitie de tuning.
-Toate concursurile oficiale de tuning si sunet.
-Curse de viteza in nocturna!!!
-Indemanare si drift, SHOW & BURN
Poate pe atunci o punem  de o intalnire cei din zona Clujului si nu numai. :clap:

Seby

Ar fi ceva frumos...pe mine ma poti pune de pe acum pe lista  :001_tt2:
...face the future...

turbojack

#2
Atasez niste poze de la eveniment,chiar tardiv sper sa fie gustate.

Incep cu o masina arhicunoscuta:






Masina lui Tengu :
-un motor cu multi cai putere ce nu-si dezvaluie forta prin culori si piese cromate









Scotch-ul este o uzanta cotidiana la fixarea spoilerelor pe masinile de drift:



O dedicatie pentru prietenul nostru @beejay  :biggrin:  (din nou doar poze,nici macar un drive test :(  ) :





Pentru cei ce nu si-au dat seama despre ce este vorba :





In prima imagine ati vazut un coltisor din aceasta masina...pentru carcotasi,tuningul este noroiul de cea mai inalta clasa. ;)



Gabriel

Parca am mai vazut Porsche ala si prin Bucuresti la un salon. Si atunci si acum m-am intrebat pe unde naiba se mai racesc franele daca le pui jante inchise. Nici jantele si nici usile sinucigase (doamne fere sa ramai rasturnat cu masina) nu ma dau pe spate. Iar la partea cu eleronul ... ce naiba ii e teama ca va decola!? Cel din fabrica cu prize laterale e mai mult decat indeajuns ca sa tina masina pe drum si stiu ce spun pentru ca am avut placerea sa conduc un 911 acum cateva saptamani. Nu era GT2 sau GT3 dar cu toate astea pot sa apreciez ca tehnica e de-a dreptul "chirurgicala".

turbojack


205gt

#5
4TunningDay va fi pe 21-22 iunie la Oradea (se poate face un topic nou...). Ce ziceti de o intalnire? Iesim si la o pizza sau facem o baie la Felix. :clap: