Viteza reala a masinii

Creat de AIR, Aprilie 01, 2007, 09:23:48 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Kman

De regula iau in calcul 5 km mai putin fata de ce afiseaza vitezometrul si acum coincidenta sau nu dar si gps=ul su radarul de la arcu de triumf imi confirma asta

AIR

Azi am testat viteza masinii si cu Un p 350 si cu un soft Miomap 3.2.
S-a confirmat ceea ce calculasem cu mijloace mai rudimentare.
La 50km /h pe bord Gps arata 45-46 oscileaza.
La 110km/h pe bord (aici am folosit regulatorul ca sa fie datele cat mai exacte) gps arata 106-107
la 130km/h.....127km/h
la 140km/h.....135-136km/h

Ideea e ca oricum arata un pic in plus aparatul masinii.Voi merge tot dupa el pt ca pana acum nu am primit nici o amenda, asa ca ma incred in Peugeot. :001_unsure:
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

AIR

Revin cu informatii noi.Anvelope de iarna noi, acum au 6600km deci destul de aproape cu cele testate atunci (aveau 4000km).Profil de iarna UG7 Good Year,mai moi mai silentioase, mai comfortabile.Fata de anvelopele din dotarea masinii Continental 4X4 Sport contact.
La 50 km/h viteza reala aratata pe Gps 46-47km/h
la 90 km/h viteza reala aratata pe Gps 85-86km/h
la 110km/h viteza reala aratata pe Gps 106-107km/h.
Interesant e faptul ca la 70km/h viteza pe gps e 68km/h.Cel putin cu aceste anvelope e locul cel mai riscant sa te ia radarul pe la 70km/h. :blush:
Toata stima

Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim