Peugeot 307 cc - DORINTA ARZATOARE

Creat de Angel, Februarie 27, 2007, 12:05:47 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

turbojack

Citat din: Angel din Februarie 28, 2007, 09:24:18 P.M.
.... Masina visurilor mele....



Sper sa nu o vada si nevasta-mea... :D
Intr-adevar o bijuterie,insa ma dezamagesc putin locurile din spate,mult prea putin spatiu,comparativ cu 205 cabrio.

Kman

E pt adoua masina a familiei.....adica a nevestei.......tu nu ai ce cauta acolo

Radon

mai ales in spate... ce vrei tu sa faci in spate? io unu, daca ma chema Maurice sau Pierre sau Jaques Peugeot (sau cum i-o mai chema pe aia de acolo), nici nu mai puneam scaune in spate. O lasam cu 2 locuri.

turbojack

Citat din: Radon din Februarie 28, 2007, 10:30:18 P.M.
mai ales in spate... ce vrei tu sa faci in spate? ..... O lasam cu 2 locuri.

Ehehe...pai inchipuie-ti  ca e vara,soare,pleata in vint,4 in masina,o bere "fara" ,circulind printre scaune,bancuri,risete,o muzica buna,motorul torcind lenes la 1500 rpm,drum de munte,aer curat,creste de munti cu zapada pe virfuri,nori pufosi pe cer...asta-i viata. ;)
In 205 e superfain,are bara transversala a plafonului ,iar cei din spate pot sta in picioare rezemati de ea.

Angel

Ehe Turbojack, ultimul tau post m-a lasat in daydreaming  :angel:

P.S. Ti-am spus pana acum ca imi place coafura ta?  ;D ;D ;D
Oamenii mă pot dezamăgi, dar nu mă pot ßnfrùnge niciodată

turbojack

Citat din: Angel din Februarie 28, 2007, 11:19:04 P.M.

P.S. Ti-am spus pana acum ca imi place coafura ta?  ;D ;D ;D

...sa o vezi cind falfaie in vint...alta viata... ;D

ps.Stiati ca un cabrio se poate folosi dezvelit , si iarna?

Kman

Citat din: Angel din Februarie 28, 2007, 11:19:04 P.M.
Ehe Turbojack, ultimul tau post m-a lasat in daydreaming  :angel:

P.S. Ti-am spus pana acum ca imi place coafura ta?  ;D ;D ;D

Cum ihi spune cineva ceva de vitoarera masinuta cum cade in daydreaming. E clar fata asat e pana peste cap. Deja o si vad conducand un 207 CC rosu ....pleata are cu brrea fara o sa stea cam prost,iar eu ihi furnizez "coloana sonora" pt cabrio. hi hi ( astept si si eu complimente acum he he)

Kman

Citat din: turbojack din Martie 01, 2007, 03:10:23 A.M.
Citat din: Angel din Februarie 28, 2007, 11:19:04 P.M.

P.S. Ti-am spus pana acum ca imi place coafura ta?  ;D ;D ;D

...sa o vezi cind falfaie in vint...alta viata... ;D

ps.Stiati ca un cabrio se poate folosi dezvelit , si iarna?

Stiam ridici geamurile laterale dai drumu la caldura la greu si nu apesi cu nadejde pedala aia din dreapta ....

Cloud no.75

@Turbojack: esti familist cumva ? :) ce-i cu fantezia asta ?

ia d'aci: un 207 cabrio orange-salamancue, doar 2 in masina, el la volan si ea...in dreapta. Masina decapotata, geamurile toate jos, un Hotel California pe fundal si un drum pustiu in fata..Peisaj de vara, printre dealuri...Cel mult 70-80, cutia automata in D si in nici un caz in S...Motorul pe benzina nici ca se aude, auzul se desfata cu combinatia de zgomot intre vajaitul domol al cauciucurilor superjoase pe asfalt si cantecul greierilor in iarba...Soarele se prabuseste spre zenit, iar drumul te poarta spre o destinatie necunoscuta...

Reveind, am asa o senzatie ca 207 va fi cu doar foarte putin mai ieftin decat 307 cc, caz in care cred ca best buy va fi 307 cc 1.6 benzina BVA cu pack piele1, scaune incalzite, xenon, jante 17, Rouge Aden.
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Kman

Nor nu te credeam in stare.
In primul rand vad ca incerci sa o seduci pe Angel si incepusei bine parerea mea cu 207 ...salamancue.....hotel caliofornia.....(hmmm cine o fi el si o ar fi ea??)....motor pe benzina- cred ca te gandeai la ala de 150 cp....destinatie necunoscuta....ce mai pe mine m-ai dat gata, dar vii dupa aia si fleoshc..!!

Motor de 110 CP pe 307 si cutie automata in 4 trepte...hmmm.....vb totusi de un coupe cabrio,macar o motorizare mai vanoasa ...si apoi tu nu ai vazut-o pe Dienutza ce gingasa e.....nu s-ar potrivi in imensitate uni 307 CC care va fi si scos din fabricatie...ntzzz pt angel neaparat 207  CC ..Howgh....am zis!!

Cloud no.75

#25
Primo: daca chiar as vrea sa o seduc pe Angel nu as face-o aici si asa: as incerca cu proza, trandafiri si praline, totul trimis prin curier...asta de exemplu  :P
Secundo: poate ca am vazut ce gingasa e
Terto: ideea unei decapotabile nu e sa faci liniute si VTM cu ea, ci sa enjoy...just cruising...relax...pentru asta 1.6 benzina bva mi se pare mai mult decat ok, avand in vedere ca nu e mai greu 307 cc decat sw tau...Am zis !
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Kman

Da mai norule dar pt nobletea masinii nu crezi ca merge un agregat ceva mai .... decat 1.6 de 110 Cp?
Si daca ai vazut gingasia cum o asociezi cu 307 CC?

Cloud no.75

starea de bine in cazul acesti masini o obtii din decapotare + pielea de pe scaune, nu din acceleratii si reprize fulminante....pe bune, ma asteptam sa ma intelegi...tocmai tu ?
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Catalinc7

Vad cam tarziu postul asta dar imi dau si eu nitel cu parerea: o asemenea masina am si eu (2.0l, benzina, 5 trepte manuale ) si mai ales folosita intens, zilnic, pe drumurile patriei. Nu o recomand ca singura masina, ci mai degraba ca a2a. Zgomotul din habitaclu se face aparut repede, mai ales din cauza drumurilor, dar e o masina rigida. Eu prefer manual ca sa am intotdeauna controlul masinii asa cum vreau. Poate mi-as dori uneori chestia cu pilot automat,dar asta la drum lung. In ea incap cu un confort acceptabil 4 persoane adulte cu ceva burta de la bere... :). Iar vara nu ai ce zice: fara AC. Eu o consider singura cabrioleta cu hardtop care are 4 locuri cu adevarat utilizabile. Concluzia e ca merita!

Dic84

a fost o masina frumoasa.zic asta pt ca noul facelift e total neinspirat.am un prieten care are una pe PRUNE DE MONTE CRISTO(parca asa se numeste culoare - movul acela inchis) si piele alba in ea.E o masina cu care sa iesi la o plimbarica.dar dupa parerea mea eu zic sa arunci un ochi la EOS sau ASTRA TWINTOP.Sunt net superioare din orice punct de vedere.Ca pret mi se pare ca ASTRA e sub Peugeot.Sper sa nu incalc vreun regulament vorbind despre alte masini.