Viteza a-2-a fara Cai

Creat de maxmmarius4, Iulie 02, 2015, 01:49:28 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

maxmmarius4

Salut tuturor , sunt biban pe aici :D nu stiu daca postez unde trebuie , adica ma rog vad ca scrie "raspunde " dar nu gasesc unde as putea sa intreb despre problema pe care o am eu cu proaspatul meu Peugeot ("proaspat" pentru ca sunt proaspat  proprietar de Peugeot nu ca ar fi nou ).

Deci au trecut 2 luni de cand am cumparat peugeot-ul meu  307 ,1.6 benzina din 2007
Problema : plecarea de pe loc OK ,Viteza a 2 a pe la jumatate se intrerupe sa zic aprox la 2000 rpm ,a 3 a viteza la fel a-4-a si a-5-a fara probleme
Asa ca am luat-o am dus-o la doctor , prima treaba pe care a spuso nenea mecanic a fost ," schimba bujiile " zis si facut cumparat bujii cand sa le schimbe ma cheama si imi spune " pai uite ma copile de ce nu iti trage masina " bujiile erau pana la brau in ulei  ,( nu imi vine acuma cum se numeste capacul de pe motor (cred ca este capacul de pe chiuleasa ) dar cateva suruburi erau "3 ture jumate" desfacute a strans nenea mecanic la ele totul bine si frumos , am facut 2 ture cu masina condusa de nenea sefu' mecanicilor toate bune ,am primit si 2 sfaturi 1. sa o verific sa vad daca mai curge  Verificat -nu mai curge  2. "sa ii dau in gura sa nu imi fie mila de ea " ca a fost invatata doar prin oras si e puturoasa . ok

Problema : este ca desi nu mai curge ulei ,si bujiile sunt curate  si noi masina face la fel .
Ma puteti ajuta cu un sfat Va roog
Scuze de compunere , si scuze daca nu postez unde trebuie :D
Mersi