Main Menu

Detectoare radar

Creat de SilverBullet, Februarie 14, 2007, 04:05:58 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

SilverBullet

Ce detectoare folositi? Sfaturi, recomandari...
Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

SilverBullet

Al meu este cel din semnatura: PNI Sensoro Silver Bullet RX7500.

Mic, eficient, semnaleaza radarul de la distanta destul de mare (in linie dreapta ~2km). Este afectat de faptul ca am parbriz atermic, dar in zona oglinzii functioneaza perfect.
Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

Alexandru

il recomanzi?
si eu m-am hotarat sa-mi cumpar

SilverBullet

#3
Singura ciudatenie este la alimentarea pe baterii.
Are o cutie separata cu 3 ventuze in care stau cele 2 baterii.

Eu sunt multumit de el, este adevarat nu gonesc...  depasesc limita legala cam cu 20 km sa am timp sa franez in caz de ceva  ;)

Daca vrei performanta... Beltronics!
Nobody is Perfect. I am Nobody.

206 Starline | 1.6E | 16V | 110CP | Rouge Lucifer | 15" Sirocco | Aluminium Pack

Alexandru

poate mai vorbim pe la intalnire, daca reusesc sa apar

Alexandru

sau, poate, imi recomanda ceva 407SW

marius.v

Beltronics=Rolls Royce la detectoare!
995 i e ultimul model.
Functioneaza aproape de perfectiune.
Nu ii pasa de geamul atermic.
E Rolls-ul Rolls-ului.
Atata ca la nnoi e cam scump.
Eu l-am primit din SUA, unde a fost (cu reducere) 230 dolari.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Radon

Beltronics Model 946 Cordless (model pentru motociclisti). Merge cu 2 baterii AA (sau acumulatori), deci poti sa-l pui cam in orice loc iti da prin cap. Se poate alimenta si cu un adaptor pentru auto (neinclus in pachet).
Da destul de multe alarme false (benzinarii, supermarketuri), insa cum nu am obicieul s-o calc tare prea des, nu ma deranjeaza, cert e ca de cind umblu cu el, n-am luat nici un radar. Daca te inveti cu el, incepi sa poti filtra alarmele false de alea "pe bune".

AIR

Al meu cel mai bun radar e nasul si ochiul, plus pt siguranta merg cu viteza aproape legala 55 sate 95-105 extraurban, si mai am o bucurie consum mic! ;D
M-ar tenta si pe mine asa ceva dar cam 10 milioane si apoi sa ai motiv sa iei amenzi pt ca te increzi intr-un aparat parca nu imi vine.M-a luat odata radarul mobil a venit din fata dupa o curba cu copaci si brusc in sat langa Bacau aveam 61km/h m-a luat .M-am prins eu, dar am  franat da degeaba.Si strada era goala doar eu pe sensul meu si Politia pe sensul celalalt.
Muzica intotdeauna incanta urechea si inalta sufletul, numai sa o poti asculta si cu sufletul!
"Arta e o stiinta cu prea multe variabile!" Anonim

Radon

Acuma, nu zice nimeni si nicaieri ca detectorul de radar te pazeste 100% ! Eu am condus 20 de ani fara si n-am luat amenda. Dar stii cum e, parca esti mai linistit cu.

Alexandru

cele mai enervante radare sunt alea din masinile care merg.Mai mult pentru asa ceva as vrea un detector, caci pe celelalte le mai miros (asa cum zicea AIR)

Kman

Bell 985 il am de ceva ani si vreau sa zic ca si-a cam scos banii. Asa cum zice si Marius rolls-u detectoarelor.

rara

Eu am o ciudatenie de Wistler dar nu stiu ce model. Amenda nu am luat nici pana l-am cumparat si nici dupa. Dar ma simt mai linistit cu el  ;D


Importator, distribuitor corpuri de iluminat. Reducere pentru membri Club Peugeot.

marius.v

De ce ciudatenie?
Ca whistler-ul e destul de bun.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

syndicate

Si eu am tot un Whistler, nu e chiar o ciudatenie, dar deocamdata m-a ferit de surprize.