Filtru de particule

Creat de lumberjack, Noiembrie 25, 2008, 07:35:58 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

lumberjack

Salut mandrii posesori de leuletz :clap:. Intre timp am mai invatat si eu cate ceva despre a mea masinuca dar...mai am o intrebare: trebuie s o inscriu si ma framanta o idee, 25% mai putin sau nu,adica filtru de particule sau nu. Am auzit din zbor o idee cum ca din numarul de indentificare se poate determina daca masina are sau nu. Numarul de identificare este VF33CRHSB83560690. Masina este 2,0 hdi 110 cai. Ma poate cineva ajuta? Multumesc anticipat.

marius.v

#1
Din pacate trebuie sa te anunt ca ai filtru de particule.
Desi daca ai grija s-ar putea sa nu ai probleme prea mari cu el.
Succes.

Genre de produit    VEHICULE PARTICULIER
Marque commerciale, type organe    PEUGEOT
Ligne de produit    307
Silhouette    BERLINE 5PTES
Finition    XT
Moteur    DIESEL TURBO DW10ATED FAP
Transmission    BVM5
Type de peinture    PEINTURE METALLISEE VERNIE
Couleur de caisse    PEINTURE BLEU RECIFE
Type d'habillage intérieur    VELOURS LIDURGA 2 + MISTECO "SB"
Couleur de garnissage    "FZ"
Boite de vitesses (caractéristiques)    BVM BE4 L
Moteur (type)    MOTEUR TYPE EW/DW
Monogramme complémentaire, divers    SANS MONOGRAMME COMPLEMENTAIRE
Monogramme    HDI
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

tnt

Marius, ai un soft care iti da rezultatele astea? Sau este un site, ceva? Eventual un link, poate mai sunt si altii interesati.

marius.v

Iti faci cont.
Introduci serie sasiu.
Vezi tot.
Sau aproape.
Cu abonament vezi tot.
Da-i cam scump.
http://public.servicebox.peugeot.com.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

tnt

Merci pentru link! Inafara de faptul ca ventilatorul de racire are 2 trepte de viteza, stiam tot  :001_tt1:

Albert M.

"Leii" dotati cu filtru de particule nu au norma de poluare euro 4? Sa-nteleg, ca din seria de sasiu rezulta daca au sau nu filtru de particule? Merci mult!

Albert M.

Am vazut masini incadrate-n norma de poluare euro 4 la care emisiile de gaze/km sunt mai mari decat la altele incadrate-n euro 3. Ce sa-nteleg? Ca traim in Romania? :crying:


sorin2504

Anulare / Dezactivare definitiva FILTRU DE PARTICULE DPF/FAP/EGR din calculator(ECU)- pentru aproape orice marca auto cu motorizare turbodiesel ce prezinta aceste dispozitive.Filtrele de particule infundate, neregenerabile creaza probleme mari la motoarele diesel echipate cu asftel de dispozitive, ca de exemplu: pierdere de putere prin post injectie, distrugerea motorului prin rulaj frecvent avand postinjectie ,erori pe bord, becuri aprinse, fum negru, distrugerea turbinei , limitare turatii maxim 3000 rpm si viteza maxima redusa, costuri enorme pentru inlocuire filtru DPF/FAP, bani si timp pierdut cu alte solutii inventate precum solutii de curatare "minune", regenerari, spalari Singura solutie testata si 100% functionala pentru rezolvarea problemelor de mai sus este anularea filtrului de particule din SOFT (calculator masina) si FIZICA (eliminarea sau spargerea lui). In urma acesteia nu vor mai exista nici un fel de probleme cu privire la acel filtru de particule pe parcursul vietii automobilului.Anularea filtrului de particule pentru motorizarile turbo diesel se face la nivelul softului de gestionare a injectiei electronice (resoftare ECU). Aceasta operatiune de anulare a DPF-ului (FAP) este acelasi ca al unei operatiuni de chiptuning. Aceasta operatiune NU implica si modificarea puterii masinii ci numai anularea filtrului de particule (DPF/FAP Off).Pret:150 euro.Tel:0723/398318 sau 0756/839139

Tibi 82

Salutare si bun gasit! Am si eu o problema "sistem antipoluare defect" imi apare in bord l un 307 in schimb nu am nici un alt simptom la : scadere de putere l notor sau alte becuri aprinse inaafara de motr. Vro recomandare? Multumesc!

Gabriel

Citat din: Tibi 82 din Noiembrie 14, 2016, 06:35:29 P.M.
Salutare si bun gasit! Am si eu o problema "sistem antipoluare defect" imi apare in bord l un 307 in schimb nu am nici un alt simptom la : scadere de putere l notor sau alte becuri aprinse inaafara de motr. Vro recomandare? Multumesc!

Posibil catalizator terminat. La fel am pățit și eu cu un 206 1.6 benzină.