Schema electronica de la calculatorul masinii

Creat de Yackone, Ianuarie 08, 2009, 12:55:06 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

Yackone

In urma cu cateva luni am facut conversie de la bordul stock la bordul de gti...Am intampinat multe probleme dar in mare parte le-am rezolvat...Singura problema pe care o am acu este faptul ca nu pot lega turometrul in calculatorul masinii fiindca n-am gasit nici o schema eletronica a lui...Motorizarea pe care o am este 1.1i an 1994...Codul motorului nu-l stiu exact...Ma puteti ajuta cu o schema electronica de la calculatorul masinii?...Imi trebuie in mod special sa vad fiecare pin ce face.
Multumesc anticipat

205...forever

costin_dsm12

Ai incercat Autodata sau TecDoc?? Am inteles ca aceste programe contin foarte multe informatii despre piese si modul lor de conectare(inclusiv scheme).
206 HDi, Nature will remember.

Yackone

Pana acum tot ce am incercat a fost ce am gasit pe google si manualul Haynes, si nimic nu s-a potrivit...Unde as putea gasi softurile acestea??

205...forever

marius.v

Am sa ma uit eu astazi pe Autodata si daca gasesc ceva iti trimit un PM ca sa vad cum iti trimit CD-ul.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Yackone

Multumesc frumos de ajutor dar azi am reusit sa rezolv problema la reprezenta Peugeot din Brasov...

205...forever

marius.v

#5
Ma bucur si-ti doresc numai bine.
Gasisem asa numitele wiring diagrams, dar trebuia sa vad cum ti le trimit.
Codul motorului este TU1M(HDZ).
Sa-ti faci o masinuta cum vrei tu.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine

Yackone

Multumesc de incurajari.Luni ma duc la electrician sa vedem cum rezolvam problema...Sper din tot sufletul sa fie ars ceva prin bord.

205...forever

turbojack

Am scos si eu din AUTODATA schemele de pe cele 4 variante de motorizare  1.1;daca ai nevoie, ti le trimit pe mail.

Yackone

#8
Pentru orice eventualitate trimite-le pe adresa yackone@yahoo.com . Ca sa fie si mai simplu masina mea foloseste calculator Magneti-Marelli si am inteles ca este diferenta intre injectia Bosch si cea Magneti-Marelli

Multumesc anticipat

205...forever

Yackone


205...forever

Yackone

Din pacate tot n-am reusit sa rezolv problema...Am ramas fara solutii :crying:

205...forever

turbojack


Yackone

Am conectat turometru :cursing:...Semnal primeste dar nu se misca deloc :censored:...Cineva mi-a spus ca s-ar putea sa nu fie compatibil turometrul de 1.6 gti cu semnalul ce-l primesc eu din calculator...Chiar nu mai stiu ce sa fac... :crying:

205...forever