Consilierul de serviciu va raspunde!

Creat de costin_dsm12, Martie 01, 2009, 03:02:04 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

sw tm

Sa o luam pe rand:

1. Nu se da Quote la un post precedent.
2. Din respect pentru ceilalti useri ar fi bine sa recitesti inainte de a posta.
3. Mai si respira cand vorbesti. Aici nu platesti pe numarul de caractere, asa ca incearca sa pui virgulele unde trebuie.
4. Problema la motorul de 1.4 benzina nu e puterea, ci cuplul motor. Daca o vei folosi preponderent in oras va trebui sa o tii turata pentru a misca greutatea, nu chiar asa de mica, a masinii. De aici vei avea parte de un consum surprinzator de mare.
5. Daca totusi te incapatanezi sa achizitionezi masina, nu uita sa postezi impresiile tale, sau ale fetei care o va conduce.

Numai bine!

GXG

Imi cer scuze, aveam impresia ca e vorba de SW. Pentru o domnisoara, e ok, mai ales in conditiile descrise de tine. Eu consider un plus faptul ca masina a fost rulata in Romania. Macar istoricul il poti verifica mai usor.
La multi km fara incidente!
My ex - Peugeot 307 1.6 HDi
Seat Ibiza 1.2
Mitsubishi Outlander 2.0DID
Citroen Berlingo 2.0 HDi

Radon

Citat din: poope din Septembrie 17, 2010, 10:02:04 A.M.
masina am cumparato deja si merge bine, nu suna nu bate, motoru e ok, suna frumos, e curat fara ulei si asa, cutia e ok, caroseria e ok, fara lovituri si zgaroieturi si asa...are si dotari.

@sw tm: inainte de a face altora observatie, poate ca ar fi indicat sa citesti mai cu atentie ce se scrie! Omul a cumparat deja masina. Facand abstractie de stilul mai original de a posta al proaspatului nostru coleg, te-as ruga sa lasi moderarea in seama celor ce sunt indrituiti s-o faca, si sa te rezumi la a scrie doar la obiect. Multumesc!

sw tm

Cand a intrebat prima oara nu o cumparase deja. Dupa ceea m-am pierdut in paienjenisul explicatiilor.
Cum moderatorii sunt in vacanta prelungita si nu mai binevoiesc sa-si faca datoria autoimpusa in trecut, orice user mai vechi are datoria sa-i indrume pe cei noi.

PS Pana la urma tu care se pare ca stii cel mai bine ce se intampla pe aici, cine si unde sunt moderatorii ce ar trebui sa modereze?!

Radon

 :offtopic:
Nu e asta locul potrivit sa-ti ofer un raspuns, insa tot ce ai nevoie sa stii e ca INCA mai sunt. Atat.

SportWagon

Nu il gasesti in 407 in spate.
In fata insa lucrurile se schimba, ca sa fim mai exacti.  :-)


Citat din: Bacilu' din August 25, 2010, 09:19:20 A.M.
307 SW 1.6 HDi vine cu un spatiu interior ce nu-l gasesti in 407. Pe de alta parte, 307 il gasesti doar SH pe cand 407 e a final de viata deci s-ar putea sa gesesti niste oferte imbietoare pentru o masina noua.
Ofer consultanta in domeniul auto,

cry5tan

sal! am si eu un peugeot 306 benzinar 1998, motor 1,6 nfz si ma intereseaza si pe mine de unde as putea cumpara un calculator motor (ecu) nou si cu cat din Romania sau online! stima!

turbojack

Adesea se poate repara.
Unul SH trebuie configurat pe masina.
On line scrie pe goagal "dezmembrari peugeot" si vei gasi destule oferte.

Hapciu

Salutare
As dori sa-mi achizitionez o masina pt familie de 2+1 junior (in viitor ~2 ani, 4 persoane), pt un rulaj de aproximativ 2500 km/an majoritate in afara localitatii (2000) restul in oras (500). Conduc doar in caz de necesitate (daca este prea departe pt mersul pe jos sau cu taxi-ul, mai mult de 3km,  sau este o urgenta si trebuie sa ajung repede). Buget 5000Euro pt achizitionare.

Am gasit :
PEUGEOT 307 SW 1,6 HDI - 2004
109CP
Euro4
~180000km
Dotari: tavan panoramic; climatronic; computer bord; geamuri electrice fata+spate; oglinzi electrice si incalzite; senzori de ploaie si lumini; radio CD+MP3; comenzi pe volan; jante aliaj 17"; 8 AIR-BAG-uri; ABS; ESP; inchidere centralizata; proiectoare ceata; 7 locuri; incalzire parbriz fata-spate; carte service.
pet 3499 Euro negociabil
neinmariculat (nr. rosu)

Avand in vedere, criteriile de fiabilitatea si costurile de mantenanta in timp se merita achizitionarea aceste masini?
M-am orientat si spre un Ford Focus 1.6 TDCi 2007 sau un Golf 4 1.9 tdi 2004

Gabriel

Ca la orice mașină second hand, e foarte important cum a fost exploatată pĂąnă atunci. 180000 de km pot fi o nimica toată dacă mașina a fost axploatată și Ăźntreținută corect.

emipiuu

Buna ziua , as dori sa acizitionez un peugeot 508 hibrid , motor 2.0 163 cp motorul diesel , 37 cp motorul electric. Masina este SH an 2013 , 115 mii km .
As dori sa ma informati cu detalii in urmatoarele privinte :
-durata de viata a motorului electric
-cat de costisitoare este intretinerea acestuia
-peisele pentru motorul electric sunt costisitoare
Imi recomandatii achizitionarea acestui model ? linkul la anunt : http://www.autovit.ro/peugeot-508-C36253464.html