Aspirator de masina,util sau.....

Creat de claudiu,, Aprilie 08, 2009, 09:10:08 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

claudiu,

     Credeti ca aspiratoarele de masina sunt utile sau sunt doar bani cheltuiti?
  Poate distruge bateria masinii in timp ?

costin_dsm12

Din punctul meu de vedere sunt inutile, nu au forta necesara de a aspira toata mizeria din masina. Cel mai bine iti aspiri masina cu manutele tale sau la o spalatorie auto.
206 HDi, Nature will remember.

sw tm

#2
Tu chiar nu ai ce face?
Ai terminat de aspirat prin casa si te plictisesti?
Mai bine ia o bere, uitate la meci si fii un barbat adevarat!

Daca insisti insa poti folosi un aspirator normal si un prelungitor de curent.
Dar numai daca insisti... :001_tt2:

Cel putin asa face un vecin care a dat vreo 40k pe un serie 5 si cred ca nu mai are bani de spalatorie... :001_tt2:

g33k

Nu este inutil ci complet inutil. Eu am avut, dar l-am mutat in casa pt a aduna frimiturile pe care le face fetita mea. In masina, nu poate aduna mizeria, exact de acolo de unde ai mai multa nevoie - din colturi.
Nu arunca banii pe asa ceva, mai bine, daca tii sa-ti cureti tu masina, cumpara un prelungitor de 30 m cu care sa alimentezi aspiratorul de acasa.

claudiu,

#4
     Pai eu nici acasa nu aspir SW tm  :biggrin:,ma gandeam ca poate ar fi bun unul cand pleci undeva.Cum se mai intampla cateodata ducand in masina si persoane care care nu au nici o treaba cu curatenia in masina,sau cand mai sta mama in spate si fumeaza ca o turcoaica :001_tt2: imi mai face scrum inauntru.
     Ohooo pentru meciuri trebuie sa platesc vreo 100 si ceva de euro pe luna la abonament la SKy sa le vad!!! Doar nu m-am tacanit sa le dau atata!!!

sw tm

Tu vrei sa vedem la televizor ca romanii din Italia isi curata singuri masina?
Putina mandrie nationala te rog!

tnt

Nici eu nu vad rostul unui aspirator de masina. Sunt foarte slabe si mai mult de scrum nu stiu daca fac fata sa adune ceva. Iar pentru scrum ai rezultate mai bune cu servetele umede fara alcool.

Apropo de ala cu seria 5.. s-au vazut ele Lambo spalate cu galeata pe marginea drumului.

Si eu imi cumparam tot felul de ustensile si machiaje pentru masinuta, pentru ca imi place sa o ingrijesc eu.. parca de fiecare data cand plec de la spalatorie mai vad un loc unde nu-i chiar cum imi place mie, dar cu timpul am ajuns la concluzia ca pana nu am casa cu garaj si curte.. nu are rost, ce sa fac.. trag prelungitor de la etajul 3 sa-mi aspir masina in fata blocului? Pai nu ma bate ala cu spalatoria de peste drum :lol: ??

sw tm

Intre a curata masina si a pierde timpul pe forum cred ca voi alege...aaa...FORUM-ul!

turbojack

#8
Citat din: sw tm din Aprilie 08, 2009, 09:40:25 P.M.
Tu vrei sa vedem la televizor ca romanii din Italia isi curata singuri masina?
Putina mandrie nationala te rog!
Ba chiar si italienii si le spala singuri pe rupte.
Exista asa zisele spalatorii "self service" (majoritatea),unde un spalat ma costa jumatate decat aici in RO.
Cu 4 fise a cate 50 centi imi faceam masina luna, cu o spuma si doua clatiri direct cu ceara, plus un aspirat la mare viteza.Daca as fi cheltuit 5ññ€ơ¬ pe un curatat de masina ,inseamna ca o duc in targ la vanzare,pe cand aici cu banii aia mai am de lucru si acasa. :001_tt2:
Un aspirator de masina este util doar daca este de marca si are trompa elastica.In schimb,inutile sunt cele cu baterie .

a_mic

Am avut si eu dar, consatatndu-i inutilitatea la masina l-am pus la munca in cort (era cu acumulatori). A curatat cortul de vreo doua ori si si-a dat obstescul sfarsit. Si era si de firma!  :death:. Sunt doar niste panarame...
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

sw tm


a_mic

Pai la 1 metru noojdoi ai mei...  :clap:
Ups! Suntem  :offtopic:. Sa vezi ce ne-o luam...
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

costin_dsm12

Pai dragilor, faceti topic separat pentru corturi si aspiratoare pentru ele ca aici discutam de aspiratoare pentru masini.

Se zicea mai devreme de unu care isi aspira nu stiu ce BMW in fata blocului. Sa vedeti minunatie de Infiniti polishata in spatele blocului de proprietar cu flex-ul.
Parerea mea este ca atat timp cat nu dispui de o curte nu poti sa speli/cureti masina in fata/spatele blocului. In primul rand nu se cade si in al doilea rand mai mult spoiesti masina aia decat sa o cureti cum trebuie.
206 HDi, Nature will remember.

sw tm

#13
Tine de buca nu de curte...
Daca-ti iei masina scumpa ca sa te dai mare si tare-n parcare (nu m-am putut abtine...) apoi poti sa-ti permiti si o spalare profesionala.
Pe de alta parte sa-ti iei o masina de minim 50k(mii euro!) si sa nu stai la vila sau bloc cu garaj iar e un snobism de prost gust...

marius.v

Da sa vezi la Bucales cati au asa.
E plin de Touar5egi, Cayenne-uri(da, da), phaeton-uri, printre blocuri de garsoniere, prin cartier.
Ma cam indoiesc eu ca au bani de combustibil pentru ele, ca bani de revizii sau de garaje nici vorba, dar au masina bre.
Ca la noi la nimenea.
Iar suntem offtopic.
Ne cam mananca dintii.
Condusul unui automobil este o chestiune de atitudine si de aptitudine