BOX,portbagaj pe plafon!!!

Creat de claudiu,, Mai 10, 2009, 12:58:59 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

claudiu,

           As vrea sa achizitionez si eu un porbagaj(box),ce vine pus deasupra si vreau sa stiu daca isi merita bani,daca influenteaza asupra vitezei in mers!!!
         Astept cat mai multe sugesti!!!!Multumesc anticipat.

turbojack

#1
Viteza maxima scade cu minim 20 km/h , creste consumul de combustibul,se accentuaeaza instabilitatea in curbe.Il prefer oricand unei remorci.
In aceasta perioada sunt multe oferte de gen .Un box superb de 400 litri am gasit la Aushan (in Italia),dar poti gasi si la alte mall-uri.Pretul este in general de 1ññ€ơ¬/L.Pentru unul de 200 L am platit 199ññ€ơ¬.

claudiu,

   Dar oricum ma gandeam sa i-au unul deasupra decat sa incarc greutatea numai pe spate,inschimb asa vine si pe fata si pe spate greutatea. Eu am vazut la Carrefour de 300l sau 200 nu mai retin pana in 100 euro!! Sunt de calitate slaba sau de ce la pretul asta?

turbojack


Atentie mare la incuietori ,cat sunt de rezistente.Oricum greutate mai mare nu este recomandat  sa incarci.Se preteaza la transport de volum si nu de greutate.

claudiu,

    Ok, o sa ma uit atent la incuietori. Sper sa isi faca treaba in septembrie,ca am de mers 2700 de km pana in tara!