Pufiman - 206 1.4 HDI

Creat de pufiman, Martie 26, 2007, 12:47:56 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 1 Vizitator vizualizează acest subiect.

pufiman

Tocmai mi-am facut revizia inafara retelei eurial; costuri pentru toate filtrele + ulei = 650ron.
Cu ocazia asta i-am pus sa-mi verifice si trenul de rulare pentru ca la unele gropi suna ceva pe fata, si se pare ca amortizorul dreapta fata este curs. Am schimbat amandoua amortizoarele pe fata, nu stiu firma, dar unul e 320ron + 80 ron montatul pe bucata + 50ron reglatul directiei = 850ron. Testele facute la inceputul anului in reteaua pejo, mi-au iesit 50-60% la amortizoarele din fata si mi-au zis ca mai merg pana la 40%.
Vreau sa va spun ca noile amortizoare mi-au transformat masina din dacie in mercedes     :001_tt1:  Nu mai simt micile gropi din drum, imbinarile dintre placile de beton iarsi nu se mai simt, in curbe masina se inclina mult mai putin; inainte cand luam curbele mai tare eram limitat de inclinarea masinii, acum pe aceleasi curbe sunt limitat de cauciucuri. Trebuie sa-mi iau niste cauciucuri bune de vara  8)
Horatiu
Peugeot 206 1.4 HDI | 4 usi | 2002 | Mp3 Player Blaupunkt (stie sa cante numai ROCK :naughty:  )| boxe fata Magnat Bull Power 1630 55W RMS | boxe spate Panasonic CJ-DA1323N 45 RMS

pufiman

Pisicuta mea si-a schimbat in sfarsit incaltarile. Acum are GoodYear Hydragrip pret 234Ron/bucata. Inca nu am avut timp sa le testez performantele, dar acum se aude doar motorul, zgoomotul cauciucurilor a disparut. In drum spre service am trecut si de cifra magica de 14.444km  :clap:
Horatiu
Peugeot 206 1.4 HDI | 4 usi | 2002 | Mp3 Player Blaupunkt (stie sa cante numai ROCK :naughty:  )| boxe fata Magnat Bull Power 1630 55W RMS | boxe spate Panasonic CJ-DA1323N 45 RMS