306 Cabriolet

Creat de Radon, Aprilie 03, 2007, 11:06:58 P.M.

« precedentul - următorul »

0 Membri și 2 Vizitatori vizualizează acest subiect.

Radon

Azi, circulind prin oras, am zarit cu coada ochiului masina din fotografiile urmatoare. "Senzatia"  :o :o :o a fost atit de puternica incit la prima ocazie pe care am avut-o in trafic am facut stinga-imprejur si iata-ma linga ea la pozat.
Din considerente de confidentialitate am preferat sa ascund numarul de inmatriculare, tot ceea ce va spun era ca masina era din Germania.

Iar pentru doritorii de amanunte am gasit si doua link-uri. http://www.caradisiac.com/php/essai_tun/ess_occ/sport/119/mg_4250_peugeot_306_cab.php
http://www.pcoclub.org/articles/
mai sint insa multe altele, e suficient sa dati un gugal.

(cit m-am invirtit in jurul ei mi-am atras si simpatia unui trecator, curios daca eram de la "primarie" sa pozez masini parcate aiurea  ;))

Gabriel

Frumoasa si ingrijita. Cred ca e si destul de dotata daca ma iau dupa spalatorul de faruri.

turbojack

#2
Citat din: BeeJay din Aprilie 03, 2007, 11:45:16 P.M.
Frumoasa si ingrijita. Cred ca e si destul de dotata daca ma iau dupa spalatorul de faruri.


Toate masinile cabrio sint in general cu dotari din virful gamei.
La Pug doar 205 CJ este mai golutz ,celelalte modele unde includ 206cc,307cc si noul 207 cc au o multime de dotari in standard.
As vrea sa vad un 407cc cu manivele pentru ridicarea geamurilor...:)
Din pacate ,pacatuiesc prin slaba motorizare,probabil in gindirea lor 150HP sub capota ajung cu virf si indesat;daca ar fi asa nu ar exista dintotdeauna roadster si spider ...
306 cabrio este o masina mult mai rara decit 205 cabrio.

Seby

foarte frumoasa...mai ales ca e prima masina 306 cabrio care o vad...niceee...
...face the future...

Cloud no.75

superba si foarte rara...

cineva din Munchen are gusturi ;)  putea foarte bine sa aiba un G3 cabrio...

va rog sa remarcati soft-topul la culoare - o raritate, nici macar Seria 3 nu-l are la culoare, ci negru.

Design by Pininfarina.

Ce am mai remarcat e ca pleaca de la 306 XS - dupa jante si bare poti sa-ti dai seama de asta.

Cred ca e 2.0 de 138 de cai - dupa toba de esapament.

Dupa an, as baga mana-n foc la un 98-2000
"And still I stand this very day/ With this burning wish to fly away.../ ...I'm still looking, looking for the summer..."




Adrian Florea

In curand voi pune si eu cateva poze cu masina.
Nimic nu este intamplator

Gabriel

Pe mine ma bate rau gandul sa-mi iau una la anul. Galbena.

BH10FOC

#7
Am ramas fara ambreiaj :death:, la inceput se tot decupla in timp ce il apasam si trebuia sa mai apas odata :blush:, l-am tot frecat si acum suiera cand apas ambreiajul. S-ar zice ca e problema cu rulmentul de presiune, am fost la doctor si ala e problema. Sfatul a fost sa schimb tot kitul de ambreiaj. :clap: Si asta o sa fac saptamana viitoare cand vin banii ca e 6 milioane dar macar o sa fie nou nout. Acum o sa o mai las in parcare si o sa ma apuc de agatat in autobus :001_cool: care nu e decapotabil si e si diesel -> ce urasc eu mai mult (acum e motorina mai ieftina :crying:)

BH10FOC

Am reparat focu! A costat 9 milioane,piesele 6 jumate si manopera 2 jumate plus 4 sute de mii ulei la cutia de viteze.