Caut cel mai bun electrician Peugeot din Bucuresti

Creat de sebaa, Iunie 08, 2010, 11:30:54 A.M.

« precedentul - urmãtorul »

0 Membri ºi 1 Vizitator vizualizeazã acest subiect.

sebaa

Salut,
Vreau si eu numarul unui electrician bun de tot, specializat în Peugeot, în BucureÃ...Ÿti.
Are sens sa merg la Eurial?
E mai complexÃ,,Æ' treaba Ã...Ÿi nu îi dau de cap singur...
Merci

turbojack

Specifica daca e nevoie si de diagnoza pentru setari/modificari.

sebaa

ÃŽntâi, am nevoie de o diagnozÃ,,Æ'.
Apoi trebuie verificate modificÃ,,Æ'rile pe care le-a facut un prieten, dar problema era în fazÃ,,Æ' incipientÃ,,Æ' înainte sÃ,,Æ' umble el.
Apoi trebuie efectuatÃ,,Æ' o reparaÃ...£ie/modificare ca sa rezolve problema.

E vorba de un clanÃ...£Ã,,Æ'nit/Ã...£Ã,,Æ'cÃ,,Æ'nit pe care îl aud din bord. SeamÃ,,Æ'nÃ,,Æ' cu sunetul pe care îl face releul de semnalizare. ÃŽnainte, se auzea extrem de rar. Acum, se aude muult mai des. DupÃ,,Æ' câteva zeci de minute, moare vitezometrul - nu înainte sÃ,,Æ' joace haotic alÃ,,Æ'turi de turometru Ã...Ÿi indicatorul de benzinÃ,,Æ' din rezervor.
Apoi, vitezometrul moare Ã...Ÿi celellalte douÃ,,Æ' ceasuri afiÃ...ŸeazÃ,,Æ' valorile corecte.

Que pasa?

sebaa

Am schimbat toate sigurantele. Atat cele din cutia de la interior, cat si cele din cutia de sub capota. Toate functionau, dar am zis sa pun unele noi, sa fiu sigur.
Nu gasesc de 5 A pe nicaieri.. de unde pot sa cumpar?

Din nou va intreb.. nu-i niciun electrician bun de tot in Bucuresti?

a_mic

Ma indoiesc de faptul ca vei gasi in afara retelei... Cel putin eu nu pot recomanda pe nimeni.
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

Kman

Pai nu cred ca exista cel mai bun electrician Peugeot.

Radon

Poate exista, dar daca exista cu siguranta lucreaza la Peugeot. In Franta. La Sochaux.

Kman

Pai de aia am zis ca nu exista. Nu in Bucuresti unde intreaba omul!!

sebaa

Pai bine.. Eu ce fac?
Ii dau foc direct sau ma duc la vreun Eurial?

Radon

Ia gandeste, ce e mai bine pentru tine de facut?  :001_tt2:

a_mic

Citat din: sebaa din Iunie 10, 2010, 03:41:58 P.M.
Pai bine.. Eu ce fac?
Ii dau foc direct sau ma duc la vreun Eurial?


Trage aer in piept, baga mana adaaanc in buzunar, alimenteaza cu 20 de litri, da un telefon la Eurial Pitesti pentru o programare si, la drum! Focul lasa-l eventual pentru dupa, cand o sa vezi factura!
Serios vorbind, mi s-a parut ca la Pitesti sunt ceva mai seriosi. Succes!
In aceasta lume ai ocazia sa cunosti oameni cu a caror prietenie te poti mandri dar, si mai multi al caror dispret te onoreaza.
Pentru ca lucrurile au luat o intorsatura cu care nu pot fi in niciun caz de acord, imi autosuspend dreptul de a scrie. Pentru comunicare, rog numai PM.

sebaa

As face cu mare drag o treaba din asta, dar ma tem ca masina trebuie sa ramana peste noapte in Pitesti.. Imi voi incerca norocul la Eurial Militari..Acum ma duc sa dau un telefon sa vad daca ma primesc cu masina in weekend( sa o predau).
Asa scap de grija asta intr-o dimineata.

Cum sa discut cu ei? Ii amenint din prima ca ii fac cu ou si cu otet daca nu imi repara masina, sau le promit sticle de whisky/bani pe langa?
Oricum, tonul meu va fi civilizat, indiferent de abordare.

LE: Cum de ai ghicit cÃ,,Æ' alimentez cu 20 de litri mereu?:)) Daca nu bag 20, pun 40. Chiar aseara am bagat gaz:)

sebaa

Gata. Am programare pentru joi la service la Eurial Militari.

turbojack

Cel mai greu este ca s-au facut niste modificari care nu au mers,lucru de care se ingrozeste orice meserias, deoarece trebuie sa lucreze dupa altul.
La reprezentanta desi au tehnica si pregatirea necesara lucrarii,mai au nevoie si de rabdare,lucru de care cam duc lipsa.
Nu pot decat sa-ti urez bafta.

sebaa

Citat din: turbojack din Iunie 11, 2010, 07:07:28 P.M.
Cel mai greu este ca s-au facut niste modificari care nu au mers,lucru de care se ingrozeste orice meserias, deoarece trebuie sa lucreze dupa altul.
La reprezentanta desi au tehnica si pregatirea necesara lucrarii,mai au nevoie si de rabdare,lucru de care cam duc lipsa.
Nu pot decat sa-ti urez bafta.

La mine nu s-a facut nicio modificare - in afara de montajul scaunelor electrice..
In compartimentul motor, totul este stock. Singurul lucru inlocuit de mecanicul meu este un fir care era intrerupt (sobolani)

Cat despre rabdarea mecanicilor, voi discuta cu seful service-ului..poate ii bag un pic in sperieti daca imi bulesc masina..
Sa fie!